Prantsusmaa: viis radikaalset islami terrorirünnakut, mis on juba 2019. aastal ära hoitud

0
877

Pärast nelja radikaalse islami terroristi vahistamist eelmisel nädalal on Prantsuse julgeolekujõud nüüd ära hoidnud viis radikaalset islami terrorirünnakut ja seda vaid 2019. aasta esimese nelja kuu jooksul.

Uudisteagentuuri France Soir’i uudise kohaselt jäävad neli arreteeritud islamisti politsei vahi alla. Terroristid kavatsesid Prantsusmaa politseinikke tappa. Üks rakuliige, kes ei ole veel 18-aastane-gi, arreteeriti Prantsusmaa ametiasutuste poolt juba varem, sest ta püüdis ühineda Islami riigiga (ISIS) Süürias.

Juhtumi uurijad väidavad, et need neli meest olid juba planeerimisega lõpusirgel, ning mitmeid rünnakuid, mis pidid toimuma Ramadani ajal, ehk Maikuu jooksul.

Märtsis arreteerisid ametivõimud kaks 20-aastast meest, kes planeerisid terrorirünnakuid lasteaedades ja koolides, ning seejärel rünnata sündmuskohale saabuvaid politseinikke.

Aprillis vahistasid ametivõimud 16-aastase, kelle kodust leidsid uurijad  „terroristliku tegevuse meetodeid kirjeldavad õpetused” koos džihadistliku propagandavideodega ja internetiotsinguid konkreetsete ametnike kohta, kes tegelevad Prantsusmaa luureteenistuses.

Sellisel kiirusel võib 2019. aastal veel Prantsusmaal terrorirünnakuid toimuda, sest olgem ausad, et kõiki radikaale ei suuda luureteenistus üles leida.

Eelmise aasta oktoobris teatas Francessi siseminister Christophe Castaner, et Prantsusmaa ametivõimud on Le Journal du Dimanche’i sõnul takistanud vähemalt viit tõsist terroriakti.

Kuigi sihtmärkideks olid peamiselt politseiametnikud ja lapsed, on Prantsusmaal sündinud ISISe kinnipeetav Jonathan Geffroy selgitanud ulatuslikke terroriakte.

Geffroy ütles Prantsuse ametiasutustele, et prantsuse ISISe liikmed, Claini vennad, olid plaaninud rünnata tuumaelektrijaama ja viia läbi tõelist massihävitust.

Mõlemad Claini vennad – Fabien ja Jean-Michael – tapeti Lähis-Idas, kuna Geffroy andis nad oma tunnistusega välja.

Allikas: Voice of Europe