President Donald Trump plaanib uue erakonna asutamist, jättes kuivale Vabariiklaste partei

0
2990

Ametist lahkuv Ameerika Ühendriikide president Donald Trump on viimastel päevadel oma lähedaste inimestega rääkinud uue erakonna asutamisest. Asjaga kursis olevate inimeste sõnul plaanib president jõupingutusi jätkata ja avaldada mõju Valgele Majale ka peale oma lahkumist.

Trump arutas uue erakonna asutamist mitme oma abilise ja teiste lähedaste inimestega eelmisel nädalal. President sõnul saab uue erakonna nimeks “Isamaapartei”.

Trump on viimastel päevadel palju suhelnud mitme vabariiklaste liidritega, sealhulgas senati enamuse juhi Mitch McConnelliga, Kelle sõnul väärib Trump süüdi tunnistamist 6. jaanuaril mitme surmaga lõppenud rahutuse provotseerimisel Kapitooliumil. Uuringud näitavad, et  Trumpil on vabariiklaste valijate seas jätkuvalt väga tugev toetus.

Valge Maja keeldus kommentaaridest.

Presidendil on suur toetajate baas, kellest paljud olid enne Trumpi 2016. aasta presidendikampaaniat seotud vabariiklaste poliitikaga.

Kindlasti hakatakse uue partei loomist takistama vabariiklaste poolt, kellel on põhjust muretseda, kuidas Trump viib endaga kaasa Vabariiklaste kandidaatide toetuse.

Allikas: Wall Street Journal

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.