President seadis rahva vabaduse kahtluse alla

0
1848

Tänasel Eesti Vabariigi põhiseaduse sajanda aastapäeva puhul peetud konverentsil esinenud president Kersti Kaljulaid tõmbas taas müüri rahva ja riigi vahele, rääkides talle omases dotseerivas toonis sellest, et kodanikel on riiki raske armastada.

Kaljulaid rääkis negatiivsel moel, et rahvas, kõrgema võimu kandja, ei tahtnud põhiseadust heaks kiites, et Eesti riigis kehtiks lihtsalt enamuse võim vähemuse üle.

Riigipea lisas, et sellist riiki, kus igaüks teab, et ta võib sattuda valitsejate viha alla ja nende pilkeobjektiks, on kodanikel raske armastada. „Riigi käekäigu vastu tuntakse vähem huvi. Inimesed leiavad võimaluse elada oma elu riigiga aktiivselt suhestumata. See on muidugi mugav neile, kes tahakski valitseda oma otsuseid põhjendamata, vaba mõttevahetust pidamata.“

Ohumärgina tõi Kaljulaid oma kõnes välja ka liigse rahulolu juba saavutatuga ning kindluse, et meie kurss on vääramatu, õhutades sel moel rahvast vastu hakkama.

Kaljulaidi kõnet kuulates võis tekkida mulje, justkui Eesti riik ja rahvas ei olegi enam vabad ja justkui meil ei valitsekski enam demokraatia, mis kokkuvõttes jätab võimaluse presidendi ettekannet käsitelda vihakõnena.

Allikas: Uued uudised

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.