Putin käis Ansipi juures koolitusel? “Viin Venemaa maailma viie rikkaima riigi sekka!”

0
1664

Vene president Vladimir Putin ütles eilsel iga-aastasel pressikonverentsil, et tahab viia Venemaa maailma viie rikkaima riigi sekka. Üsna sarnaselt ütles toonane Eesti peaminister Andrus Ansip juba aastal 2006, et Eesti võiks seada sihiks jõuda Euroopa Liidu viie rikkama riigi hulka.

«Peamine asi on see, et me peame jõudma majanduslikult uude liigasse,» rääkis Putin ajakirjanikele iga-aastasel suurel pressikonverentsil. «Ma arvan, et me suudaks hõlpsasti võtta majanduse suurust silmas pidades viienda koha. Ja ma arvan, et me teemegi seda.»

Venemaa vajab «läbimurret, me peame tegema suure hüppe, mis puudutab tehnoloogilist innovatsiooni: selleta pole meie riigil tulevikku,» ütles Putin.

Vene riigipea tõi välja ka mõned positiivsed näitajad, näiteks oodatav 1,8-protsendine majanduskasv ja «väike kasv tegelikus sissetulekus».

Putini sõnul on Venemaa inflatsioon vastuvõetaval tasemel, kuid aasta alguses on oodata selle lühiajalist kiirenemist, tulenevalt käibemaksu tõstmisest 18 protsendilt 20 protsendini.

Allikas: https://majandus24.postimees.ee/