Rändekriis 2.0: Kreeka murdepunktis

1
580

Viimastel nädalatel toimunud sisserändajate arvu drastiline kasv on viinud Kreeka Lesbose saarel kõva raputuse piirini ja on sundinud valitsust viivitamatult tegutsema.

Ülerahvastatuse ja halvenevate tingimuste tagajärjel on Kreeka hakanud kolima sadu “varjupaigataotlejaid” oma rändelaagrist Lesbose saarel mandrile.

Esmaspäeval viidi Lesbose Moria vastuvõtukeskusest Thessalonikis asuvatesse migrantide rajatistesse ligi 1500 migranti, teatas Ateena uudisteagentuur.

Samuti on üks teine sisse​​rändajate rühm, kes ootavad üleviimist Kilkis asuvasse Nea Kavala põgenikelaagrisse.

Euroopa suurima põgenikelaagri Moria vastuvõtuvõime on umbes 3000 inimest. Praegu hoitakse seal enam kui 11 000 põgenikku – peamiselt Aafrikast, Lähis-Idast ja Aasiast.

Viimasel ajal on Kreekas sisserändajate arv järsku tõusnud. Ainuüksi eelmisel kuul saabus Kreeka laevaga ligi 7000 migranti, mis on suurim arv alates 2016. aastast.

Eelmisel nädalal randus Lesbose linnas Skala Sikamias laev, mille pardal oli umbes 540 inimest. See on suurim arv ühe päeva jooksul saabunud sisserändajaid alates ELi ja Türgi lepingu allkirjastamisest.

Vaatamata 2016. aasta EL-Türgi vahel sõlmitud leping, mis võimaldab Euroopal saata tagasi kõik Kreeka saartele saabuvad migrandid, pole Türgi lepingust kinni pidanud. Vähesed ümberasujad on lepingu alusel tagasi saadetud.

Kreeka sisserändajate järsk suurenemine ajendas Kreeka välisministrit Nikos Dendias möödunud reedel kutsuma Türgi suursaadik “vaibale”, et väljendada Kreekas toimuvat sügavat rahulolematust.

Augustis ähvardas Türgi siseminister Süleyman Soylu Euroopa valitsusi,  ning ta ütles: „Meie ees on ajaloo suurim rändelaine. Kui avame oma piirid, ei suuda ükski Euroopa valitsus üle kuue kuu ellu jääda. Soovitame neil meie kannatlikkust mitte proovile panna.”

Kreeka on Afganistani, Iraagi ja Süüria sisserändajate peamine sisenemispunkt Euroopasse. Enam kui pooled 56 000 sisserändajast, kes on maandunud Vahemere põhjakaldale, on maandunud Kreekas.

Allikas: Voice of Europe

Loe lisaks: 


TÄHTIS!

Rahvuslane.ee veebileht lõpetab selle kuu lõpus oma tegevuse. Loe täpsemalt S I I T

1 kommentaar

  1. türgi on valmis ehitama süüria piirile linna et kolm miljonit põgenikku inimväärtuslikult mahutada praeguse telklaagri asemel. eu pole seda siiani lubanud toetada. eu samal ajal aitab hoida survet süüriale mis põhjustab põgenike voolu.

Kommenteeri

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.