Raport: Prantsusmaa kulutab alaealistele sisserändajatele igal aastal 2 miljardit eurot

0
530

Prantsuse arenguagentuur (ADF) hiljuti avaldatud statistika on näidanud, et Prantsuse maksumaksjad maksavad alaealiste sisserändajate hooldamiseks kaks miljardit eurot aastas.

Vastavalt raporti andmete järgi puudutab see statistika 41,000 alaealist sisserändajat, kes on kõik alla 18-aastased, ning elavad Prantsusmaal. Nendest 41 000 alaealisest sisserändajast moodustavad 95% mehed, üks alaealine läheb Prantsusmaale maksma umbes 50 000 eurot. 

Enamik neist alaealistest rändajatest on pärit Sahara-tagusest Aafrikast. ADFi andmetel moodustavad Sahara-taguse Aafrika sisserändajad 15–20 % kõigist Prantsusmaa alaealistest, kes saavad sotsiaalabi.

ADF mainib ka, et alates rändekriisi haripunktist 2015. aastal on Prantsusmaal hoolekandesõltuvuses elavate alaealiste rändajate arv aastatel 2016 kuni 2017 kasvanud 74%.

Prantsuse valitsusel on vaid viis päeva aega, et teada saada üksikasju äsja saabunud sisserändaja kohta, kes väidab end olevat “saatjata alaealine”.

Alates 2019. aasta jaanuarist saavad riigiasutused kohtuotsuse alusel kasutada äsja saabunud migrantide biomeetrilisi andmeid. Vanuse määramiseks võib võtta sõrmejälgi, migrantide vanuse väljaselgitamiseks võib teha muid teste.

Ligi 50% kõigist migrantidest, kes sellel aastal on väitnud, et on “saatjata alaealine” ja kelle vanust kontrollitakse, osutuvad täiskasvanuks, selgus ADF-i aruandest.

2018. aastal oli Prantsusmaal varjupaigataotlusi kokku 123 625.

Allikas: Voice of Europe