RASSISTIL PEA MAHA! Süüria mees lõikas 21-aastasel Rootsi naisel pea maha ning pussitas teda 130 korda

0
1132
Foto: Polisen/Faksimil

26-aastane süürlane ründas Lõuna-Rootsi Vetlanda väikelinnas ülakorruse naabreid – kahte noort naist (õed). Ühe õe (21) tappis koletul viisil, teise jättis surema.

Esialgu ütles süürlane tapmise põhjuseks, et naabrid olid “liiga lärmakad”, kuid kohtuistungi ajal muutis ütlusi – nad olid “rassistid”. Nimelt kaebas süürlane, et enne veretööd olevat talle öeldud “rassistlike märkusi”, mistõttu ta “kaotas kontrolli”, kirjutab Fria Tider.

20. veebruari ööl haaras süürlane noa ja tormas naabrite korterisse. Õed sulgesid end vannituppa. Nad vabandasid korduvalt ründaja ees, püüdes teda maha rahustada.

“Liiga hilja,” vastas mõrtsukas.

Üks õde, keda pussitati kopsu, mängis surnut, samal ajal kui süürlane teisel õel pea maha nüsis ning teda 130 korda pussitas. Vigastatud õe elu õnnestus meedikutel päästa.

26-aastane Süüria mees, kes oli Rootsi tulnud 2012. aastal, andis end peale hirmsat veretööd ise politseile üles.

Eksjö ringkonnakohus mõistis esmaspäeval süürlasele eluaegse vangistuse. Lisaks peab ta maksma ellujäänud naisele 21 000 eurot kahjutasu. Naise jaoks oli tegemist nii kohutava läbielamisega, et ta viibib “enesetapumõtetega” psühhiaatrilisel ravil.

Rootsi kohus otsustas lisakaristusena saata mees Süüriasse oma karistust kandma, kus mõrtsuka sõnul ootab teda surm, sest ta on “kurdi rahvusest”.

“Islamiriik ja Süüria vaba armee tapavad mu,” ütles ta kohtus.