Ratas lubas Keskerakonna, EKRE ja Isamaa liidu kestmist veel 1306 päeva

0
1407

Peaminister Jüri Ratase sõnul on Keskerakonna, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) ja Isamaa valitsusliidu erimeelsused kordades väiksemad, kui meedia avalikkusele näitab ning ta lubas, et koos püsitakse kuni järgmiste valimisteni ehk veel 1306 päeva.

“1306 päeva on veel minna korraliste valimisteni. Koalitsioon on saanud palju kriitikat /…/ Palju on avaldatud arvamusi, et peaks moodustama uue koalitsiooni, kust EKRE peaks välja jääma. Kuid kuidas saab võtta, et üks erakond sobib riigikogusse aga valitsusse ei sobi?” rääkis Keskerakonna esimees Ratas neljapäeval valitsuse pressikonverentsil. Neljapäeval täitus valitsusel 100 päeva ametisse asumisest.

Ratase sõnul on üks tema soove, et ühtegi rahva poolt toetatud erakonda ei tõsteta jõuga kõrvale. Samas möönis ta, et EKRE puhul on opositsioonist koalitsiooni tulek olnud keeruline, meenutades, et on ka ise kümme aastat keskerakondlasena opositsioonis olnud.

“Valitsus töötab edasi. Koostöötahe sellel koalitsioonil töistel nõupidamistel on olemas. Meie valitsusel on nii nägemus kui ka koostöösoov, et tagada Eestile parim olevik, tulevik ja maine,” tähendas Ratas.

Ratas loetles üles ka esimese 100 päeva jooksul tehtut: “Näiteks oleme otsustanud käivitada üle-eestilise digiregistratuuri, elektrifitseerida raudtee ja suurendada elektrirongide arvu, panustada tõsisemalt lähisuhtevägivalla ennetamisse ja teinud palju muud. Samal ajal võtsime ette terve rea küsimusi, mille lahendamine vajab ulatuslikke uuendusi ja eeldab suuremahulisi investeeringuid. Nende seas on pensionid, riigikulud ja näiteks kliima.”

Augustis jõutakse ka pensioni teise samba vabatahtlikuks muutmise otsusega edasi.

Kriitika suhtes, et ta peab pidevalt EKRE ministrite väljaütlemiste ees vabandama lausus Ratas: “Kui poliitik ütleb välja oma arvamuse, siis ei saa öelda, et see on vabandus. Öeldakse välja oma seisukoht ja põhimõtted, kaitsmaks oma oma erakonna poliitilise väärtusi.”

Ratas lisas, et on sel suvel saanud Eesti kohta palju kiitvaid hinnanguid, sealhulgas välismaalt.

Allikas: ERR UUDISED