Reformierakond ja sotsid lähevad uuele katsele, et Ratase valitsust kukutada

0
967

Täna kogunenud Reformierakonna juhatus otsustas seoses politseijuht Elmar Vaheri ebaseadusliku ametist tagandamise katsega kutsuda kokku riigikogu erakorraline istungjärk, et avaldada umbusaldust peaminister Jüri Ratasele, kirjutab Delfi.

“Eestil ei ole toimivat valitsust ja selle eest vastutab peaminister. Valitsuse ministrid ületavad võimupiire, ei pea seadusi ja reegleid millekski, sisuliselt sülitavad õigusriigi peale ja peaminister vaatab seda pealt ja ütleb, et kõik on hästi. Peaminister vastutab nii selle segaduse kui ka varasemate segaduste eest ja seetõttu otsustame avaldada umbusaldust peaminister Jüri Ratasele,” ütles Reformierakonna esimees Kaja Kallas.

Ka sotsid nõuavad Rataselt Helmede tagandamist või algatavad nende umbusaldamise. 

Sotsiaaldemokraadite esimehe Indrek Saare sõnul pole peaminister Jüri Ratasel muud valikut, kui siseminister Mart Helme ja rahandusminister Martin Helme tagandada. Vastasel juhul ootab isa-poega umbusaldamine riigikogus, mis suure tõenäosusega kukutab valitsuse.

Esimest korda selles valitsuses umbusaldati siseminister Mart Helmet riigikogus 3. juunil.

See aga kukkus läbi, kuna seda toetasid 46 saadikut, puudu jäi viis häält. Siis kritiseerisid Oravad ja sotsid Mart Helmet, seoses Marti Kuusiku väidetava perevägivallaga, naiste alavääristamist, ajakirjanike ähvardamist, liitlassuhete rikkumist, mainekahju tekitamist, teadlikku valetamist, kriminaalmenetluse võimalike allikate ähvardamist.