Reformierakond kutsus Riigikogusse õigusriigist rääkima skandaalse eksprokuröri Steven-Hristo Evestuse

0
594

Reformierakonna algatusel peeti neljapäeval parlamendis olulise tähtsusega riikliku küsimuse arutelu õigusriigi üle, kusjuures ettekande tegi õigusriigi põhimõtete vastu eksimises kahtlustatav endine riigiprokurör, Korruptsioonivaba Eesti juhatuse liige Steven-Hristo Evestus.

  • 4. oktoobril kirjutas Postimees: “Ekskohtunik Leo Kunman esitas endise riigiprokuröri Steven-Hristo Evestuse ja Põhja ringkonnaprokuröri Triinu Olevi peale kuriteoteate.” Väidetavalt pressis Evestus ülekuulamistel Priit Kutserilt välja tunnistusi – tollele pakuti oportuniteeti, kui ta annab Savisaare vastu süüd näitavaid ütlusi.
  • ERR kirjutab 5. detsembril 2018. aastal loos “Kas Evestuse lahkumise põhjus oli väidetav salajane lindistus?”, et tema ootamatu ametist lahkumise põhjuste ümber ringleb kolm versiooni.

Esimese versiooni järgi lahkus ta kehva tööõhustiku pärast riigiprokuratuuris. Teise versiooni järgi, et riigiprokuratuur ei saanud aastaid aru Danske rahapesu olulisusest ja et Evestus pidi võtma vastutuse. Kolmas versioon väidab, et väidetavalt lindistas üks Savisaare protsessi osaline salaja kolm vestlust prokuröriga, kus viimane pakkus võimalust lõpetada Priit Kutseri lugu oportuniteediga, kui saab vastu Savisaare süüd näitavaid ütlusi,” kirjutas ERR.

Seega siis tõi Reformierakond õigusriigist rääkima inimese, kelle taust karjub selgelt, et tal on probleeme õigusest ja õiglusest kinnipidamisega. Aga eks oravapartei ise kubiseb ju samuti skandaalidest, mille otsad on vette kadunud: kümne miljoni dollari lugu, VEB Fond, rahapesu läbi Eesti RE valitsemise ajal, kilekotirahad, Tallinna Sadama lugu ja nii edasi.

Allikas: Uueduudised.ee