REPLIIK | Hendrik Toompere jr: HÄBI HÄBI, PÜKSIS KÄBI!

@Hendrik Toompere juunior, lavastaja ja näitleja.

0
1565

Päris tüütuks on muutund juba see jutt mida meie poliitikud, arvamusliidrid häbitult õhku paiskavad. et neil on häbi. häbi siis mille pärast? enda või mingi suure asja pärast?

Ikka suure asja pärast. sest kui sa tunned häbi suure asja pärast, oled kuidagi õilis. helendava roostevaba turvisega rüütel, no et vihmaga rooste ei läheks nagu kilukarp, õilsa neitsi või boizi au kaitsmas. seal on aga üks olemuslik viga.

Häbi on personaalne probleem.

häbi saab tunda inimene isiklikult oma väga valesti tehtud teo või mõtte suhtes. häbi laiendamine ühiskonnale on aga egotsentrismi vorm. häbi ühiskonna ees on skisofreenia inimene laiendab oma moraalse koodeksi nagu suure musta lina üle miljonite inimeste. mis asi see on? see on häbi, omaenda isikliku ebaõnnestumise, eskaleerimine shovinismiks. soov olla endast miljon korda suurem.

Häbi ületamiseks tuleb midagi ette võtta.

kas muuta ennast, mis on tervislikum, või muuta ühiskonda mingi konkreetse teo näol. näiteks saada parlamenti või siis teha kodus head suitsusinki. pole vaja kogu aeg aeleda ja öelda seda hallitand häbivoodis.

Kommenteeri

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.