“Riigi ja meedia esmane prioriteet on islami kaitsmine kriitika eest” – Anne Marie Waters

0
741
Foto: Digital Vision / Getty Images

-Autor Anne Marie Waters

Kui islamiterrorist mõrvas 2017. aastal Manchesteris 22 inimest, vastas peaminister Theresa parlamendis, teatades meile (väga faktiliselt), et mõrvarid järgisid „islami perversiooni”. Ta ei pakkunud selle kohta mingeid tõendeid, sest ta ei pidanud seda vajalikuks.

Manchesteri linnapea oli samasugune, kui ta teatas, et tapjad ei ole üldse moslemid. Labour’i Andy Burnham ütles LBC kohta: „Halvim, mis võib juhtuda, on see, et inimesed kasutavad seda, et süüdistada kogu moslemi kogukonda.”

Anne Marie Waters.
Foto: Facebook

Halvim asi? Islami usu “peksmine” (süüdistamine) on halvim asi, mis võib juhtuda? Jah, see on see, mis võib juhtuda. Islami vastane kriitika langeb teadlikuks rünnakuks kõigi moslemite vastu, mistõttu ei tohiks seda kunagi teha, olenemata sellest, kui õigustatud asi on.

Kaks suurt rünnakut toimusid 2017. aastal Londonis, meie juhtide sõnul, polnud sel mitte midagi pistmist islamiga. Hoolimata asjaolust, et islami pühakirjad (koraan) edendab sõna otseses mõttes terrorismi. Mohammedil on üsna selge sõnum: „Ma olen terroriga võitnud”. (Sahih Bukhari köide 004, raamat 052, Hadithi number 220).

Põhjus, miks islami õpetuste kohta avalikku arutelu ei toimu, on lihtne: selline arutelu tooks esile tõe islami õpetuste kohta

Siiski, kui julged oletada, et Mohammedi sõnad võivad innustada moslemi tegevust, siis leitakse, et sa oled viha täis islamifoobne fašist.

Westminsteri sillal mõrvati Khalid Masood 5 ja London Bridge’is surid 8 inimest moslemite käe läbi, kasutades mõrvaks vanni ja mitmeid nuge. Viimase rünnaku kohta kuulsid sündmuskohal olnud tunnistajad, et „see on Jumala jaoks”, kuid siiski ei pidanud keegi vajalikuks tõsist arutelu islami pühakirja kohta.

Põhjus, miks islami õpetuste kohta avalikku arutelu ei toimu, on lihtne: selline arutelu tooks esile tõe islami õpetuste kohta ja see arutelu ei head tagasisidet.

Allikas: https://voiceofeurope.com