Riigikogu otsustas toetada ukse avamist illegaalsele immigratsioonile

0
814

Osa Riigikogu saadikutest tõestas taas, et eurodirektiivide täitmine on neile eesti rahvuse säilimisest tähtsam.

33 Riigikogu saadikut hääletasid kolmapäeval vastu EKRE ettepanekule katkestada valitsuse algatatud “Välismaalaste seaduse muutmise seaduse eelnõu” teine lugemine, mis vastuvõtmise korral avaks kolmandatest riikidest sissetoodavate koduabiliste kaudu järjekordse immigratsiooniukse, vahendab portaal Uued Uudised.

  • Katkestamise poolt oli 18 saadikut
  • 32 hoidusid hääletamast
  • kaks jäi erapooletuks

Nii pooldajate kui vastaste seas oli saadikuid kõigist teistest erakondadest.

Juba praegu on sisserändepiirangute osas tehtud 18 erandit. Kogu eelnõuvaidluse taga seisab ühe Euroopa Liidu direktiivi osa, mis puudutab lapsehoiuteenuse ja koduabilise ehk au pair´i regulatsiooni. Nagu ütles sõna võtnud EKRE saadik Henn Põlluaas, on maailmas miljard Euroopa Liidu, USA, Kanada ja veel mitmete maade inimest, kes saaksid Eestisse tulla igasuguste piiranguteta, ometigi tahab valitsus hakata looma regulatsioone nende kohaletoomiseks kolmandatest riikidest.


Vaata “Uued Uudised” allikast:

Riigikogu otsustas toetada ukse avamist illegaalsele immigratsioonile – Uued Uudised

Osa Riigikogu saadikutest tõestas taas, et eurodirektiivide täitmine on neile eesti rahvuse säilimisest tähtsam. 33 Riigikogu saadikut hääletasid kolmapäeval vastu EKRE ettepanekule katkestada valitsuse algatatud “Välismaalaste seaduse muutmise seaduse eelnõu” teine lugemine, mis vastuvõtmise korral avaks kolmandatest riikidest sissetoodavate koduabiliste kaudu järjekordse immigratsiooniukse. Katkestamise poolt oli 18 saadikut, 32 hoidusid hääletamast ja kaks jäi erapooletuks.