Riina Solman: kriminaalselt karistatud inimesed, kes on oma karistuse ära kandnud, ei tohiks erakonda kuulumise pärast taga kiusata

0
1291
Riina Solman Sven Sesteriga
Foto: Isamaa

Erakond Isamaa ridades riigikokku kandideeriv Riina Solman selgitas, et kriminaalselt karistatud inimesed, kes on oma karistuse ära kandnud ja oma elu muutnud, ei tohiks erakonda kuulumise pärast taga kiusata.

Erakond Isamaa naiskogu esinaine ja Tallinna linnavolikogu liige Riina Solman kirjutab:

“Eesti Päevaleht on tegemas tänuväärset uurimistööd. Igas erakonnas on kriminaalselt karistatud inimesi, osal karistused veel kehtivad.”

“Minu hinnangul ei tohi karistuse ära kandnud inimesi, kes on elus uue puhta lehekülje pööranud, oma elu muutnud ja veelgi enam – asunud teisi aitama nagu näiteks on toiminud Immanuel Volkonski, erakonda kuulumise pärast taga kiusata. Küll aega peavad saama välja arvatud räige kuriteo sooritanud isikud ja pedofiilid.”

“Ja kuigi avalikustatud on EKRE, Roheliste, Isamaa ja Sotsiaaldemokraatide hulgas leitud kriminaalide arv, siis Õhtulehest võis juba lugeda, et Reformierakond ning Keskerakond hoiavad ka selles küsimuses 1.-2. positsiooni.”

“Protsentuaalselt on kõige vähem kriminaale Eesti200-s, kus teadupärast ka proportsionaalselt väike arv liikmeid võrreldes kuni kümnetuhandese liikmeskonnaga erakondades.”