Robinsoni juhitud patrioodid ja Londoni vasakpoolse BLM-i vahel toimus kokkupõrge [Videod]

0
498

Kuulus patrioot Tommy Robinson kaitses laupäeval Londoni kesklinnas monumente ja kujusid anarhistide ja liikumise Black Lives Matteri (BLM) eest. Kohale saabusid tuhanded Briti rahvuslikult meelestatud jõud ja üldine olukord muutus päris tuliseks.

“Kui nimetate end meie sõbraks, kui olete jalgpalli sõber ja hoolite natuke meie riigist, ajaloost, kultuurist ja identiteedist – ootan, et viibite Londonis,” ütles Tommy Robinson, kui kutsus rahvuslasi üles kujusid ja monumente kaitsma.

Tõepoolest saabus kohale suur arv Briti rahvuslasi, kes kogunesid Winston Churchilli kuju ümber. Häälhüüete järgi otsustades oli suurem osa jalgpallifänne.

Kogunemine pani sündmuskohale ilmuma ka vasakpoolsed anarhistid ja BLM-i liikumise toetajad, et anda väljakutse Robinsoni vägedele. Politsei asus protestijate vahele, kuid emotsioonid kuumenesid ja puhkesid kokkupõrked.

Robinsoni juhitud meeleavaldajaid nimetati peavoolumeediate poolt natsionalistlikuks “paremäärmuslaseks”, kuid piltide järgi otsustades ei kandnud sündmuskohale ilmunud protestijad ühegi poliitilise organisatsiooni sümboolikat. Kohal olid ka teist nahavärvi meeleavaldajad, kellele ei meeldinud BLM-i ja anarhistide lõhkumised ja laamendamised.

Vasakpoolsed on kergesti tuvastatav, nt. nende poolt kasutatavad liikumissümbolid Antifa,  anarhistlikud ja BLM-märgid.

Antifa on Ameerika Ühendriikides määratletud terroristlikuks organisatsiooniks.

 

Loe lisaks:

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.