Rootsi ahistamishooaeg sai avapaugu: Luleå kontserdil tehti naistele massiliselt “taharrushi”

0
4514

Reede õhtul toimus Luleås Rootsi menubändi E-Type välikontsert, kus kümned naised langesid kolmandatest maadest tulnud meeste grupiviisilise ahistamise ohvriks, kirjutab PT-Media.

Emma Oskarsson (31) kurdab Norbotteni sotsiaaldemokraatide lehes, et kontsert oli tema jaoks põrgu. Kohe kontserdi alguses hakati teda süstemaatiliselt ahistama ning ta pidi vahetpidamata kümneid käsi enda rindadelt, genitaalilt ja tagumikult eemale lükkama.

“Vahepeal keegi hõõrus mu jalga nagu kiimane koer. Sain paanika ja lõpuks ainult nutsin, sest mehed ei lõpetanud palvetest hoolimata. Reied on nüüd täis sinikaid.”

Multikultuurses Rootsis on viimastel aastatel suvekontserdid möödunud islamimaades tuntud “taharrush gamea” rütmides, kus kamp mehi ümbritseb naise ning hakkab teda karjaga ahistama või vägistama. Ahistamise alla saab liigitada keha, kaasa arvatud rindade ja genitaalide katsumise, jõuga lahtiriietamise ning vägistamise.

Araabia maades tuleb selliseid juhtumeid sageli ette, kuid nüüd on need “seksimängud” koos põgenikega jõudnud Euroopasse. Siinses kultuuriruumis varem sellist ahistamist ei tuntud.

Rootsis on naiste massiliste ahistamiste ja vägistamiste tõttu hakatud ära jätma muusikafestivale. Feministid on aga leidnud probleemile lahenduse: kontserte peaks edaspidi korraldama üldse ilma meesteta!

Sedasi Rootsis.