Rootsi ajakirjanik sai blokeeringu, sest ta toetab Tommy Robinsoni

0
969

Kui Katerina Janouch Facebookiga ühendust võttis ja küsis, miks ta tegevus on peatatud, öeldi talle, et Tommy Robinsoni “toetamine” on Facebookis keelatud.

Facebooki poliitika näeb muu hulgas ette, et nn “vihkamist külvavad  organisatsioonid” ja nende juhid, ning liikmed ei tohi Facebookis kontosid omada.

Samuti ei ole selliste isikutele “austuse või toetuse” avaldamine lubatud.

Katerina Janouch ise väidab, et tema avaldatud artikkel puudutab pigem sõnavabadust ja seda, kuidas ebameeldivate vaadetega inimesi sotsiaalmeedias vaigistatakse.

Artikli autor Madeleine Rönnqvist Lilja kirjutab, et paljusid islamikriitikuid kujutatakse moslemirünnakute süüdlastena ja nende kontod suletakse. Ta viitab ka artiklis sellele, kuidas Briti valitsus Robinsoni kohtleb.

„Küsimus on pigem selles, kas see on toetuse avaldamine, kui me kahtleme Briti valitsuse käitumisest,” ütleb Janouch.

„Artiklis ei ole vaenu õhutamist. Samal ajal on ISIS-e terroristidel lubatud kasutada Facebooki ja levitada seal oma sõnumit. Terroristiks olemine ei tundu olevat keelatud. Aga kui me kirjutame Tommy Robinsoni kohta, siis saame seitsmepäevase blokeeringu. See on vastik käitumine, ” ütleb Katerina Janouch, kes on üha kõhklem Facebooki suhtes.

„Usun, et iga kord, kui midagi sellist juhtub, lahkub üha rohkem inimesi Facebookist,” järeldab ta.

Allikas: Voice of Europe