Rootsi inseneri, tehnoloogiadoktori, ärijuhi ja kirjaniku Lars Bern räägib SwebbTV hiljutises videos koroonaviirusest ja selle mõjust maailmale.
Ta selgitab, et peamine probleem pole selles, et koroonaviirus oleks surmavam kui teised viirused, vaid selles, et see on uus ja uskumatult nakkav.
Kui viirus hakkas levima, polnud keegi selle vastu immuunne ja selle tagajärjel paljud nakatusid. Kuid Berni puhul pole COVID-19 suremus kõrgem kui tavalise gripi korral. Seega on töösulgude ja sotsiaalsete distantseerimismeetmete peamine eesmärk vältida haiglate üleujutamist patsientidest.
Bern usub, et mida suurem on metaboolse sündroomi esinemissagedus maakonnas, seda kõrgem on selle suremus. Kuid Bern ei usu, et vaktsiin aitab palju, osalt seetõttu, et selle valmistamine võtab aastaid, ja osalt seetõttu, et viirus on tõenäoliselt muteerunud enne vaktsiini turule laskmist. Berni sõnul on COVID-19 patsientide ravi malaaria ja Ebola ravimitega koos suurte vitamiinide ja mineraalide annustega tõhusam.
“Bill Gates’i “märg unistus” vaktsineerida kõiki planeedi inimesi ja väljastada digitaalseid vaktsiinisertifikaate, ei saa tõeks,” väidab Bern.
“Niinimetatud meditsiinieksperdid pole tegelikult eksperdid,” väidab ta. SARS-CoV-2 on uus viiruse tüvi ja tõde on see, et keegi ei tea kuidas selle vastu võidelda. Saame vaid vaadata, millised ravimeetodid on olnud tõhusad, ja sealt edasi minna. Berni sõnul teavad arstid, kes vaidlevad vastu alternatiivse meditsiini kasutamisele viiruse raviks ja ennetamiseks, tavaliselt väga vähe kõnealustest meetoditest ja/või kasutatavatest vitamiinidest ja mineraalidest.
Bern väidab, et sama võib öelda ka majandusekspertide kohta, keda iga päev küsitletakse. Keegi neist ei tea, mis juhtub, saavad vaid spekuleerida.
Seejärel räägib ta globalismist, mis tema arvates lõppeb praegusel kujul viiruse tagajärjel. Bern väidab, et natsionalism asendab globalismi ja piirid jäävad suletuks, massiline ränne peatub ja riigid hakkavad esikohale seadma oma kodanike vajadusi.
Me näeme seda juba Euroopas. EL on kriisiga mis tahes viisil halvasti hakkama saanud. Bern ütleb, et tõenäoliselt kukub EL kokku, kui ta ei suuda kriisi ajal liikmesriike aidata. Tema sõnul oleks see positiivne areng, lisades, et Euroopa riigid peaksid riikide vahelist kauplemist jätkama, kuid loobuma EList.
Bern väidab, et massiline ränne muutub pärast kriisi võimatuks, kuna ükski riik ei saa seda endale lubada. Ta ei taha seda isegi paljudeks aastateks soovitada, lisades, et iga peenraha kulutatakse meie riikide majanduse ülesehitamisele, tervishoiusüsteemide tugevdamisele ja tulevasteks hädaolukordadeks valmisolekuks.