Rootsi annab “humanitaarsetel” põhjustel pagulas mõrvaritele alalisi elukohti

0
627

Rootsi kohus tühistas 2015. aasta otsuse, millega ei anta Afganistani mõrvarile alalist elamisluba. 

25-aastasel mehel oli oma nõoga Afganistanis maa ja rahaga seotud vaidlus, mis viis selleni, et ta viskas oma nõo kividega surnuks.

Seejärel põgenes ta Iraani, kus ta elas oma perega, kuid hirm oli endiselt suur, kuna tema sugulased soovivad kätte maksta, ning lõpuks otsustas ta põgeneda ka sealt riigist (naise ja kahe lapsega).

Nad põgenesid Rootsi, kus nad esitasid varjupaigataotluse 2015. aastal. Rootsi migratsiooniamet lükkas taotluse aga tagasi, kuid migratsioonikohus on nüüd otsuse tühistanud ja andnud perekonnale alalise elukoha – kuna kohus peab seda usutavaks, et on oht inimese elule, ning 25-aastase mehe konflikt sugulastega võib tuua uue “ohvri”.

Palestiina mees mõisteti hiljuti vanglasse ja väljasaatmisele, sest ta ründas Göteborgis tuletõrjet pommiga, kuid kõrgeim kohus peatas selle otsuse, väites, et on põhjust karta, et tema inimõigusi ei saa Iisraelis / Palestiinas tagada.

Seega saadab Rootsi taas kurjategijatele selge sõnumi, et kuritegevus on eelis, kui soovid taotleda varjupaika riigis.

ALLIKAD:

Sweden gives permanent residency to an Afghan murderer for ‘humanitarian reasons’

The 25-year-old man had a dispute over land and money in Afghanistan with his cousin. He killed him with a rock.

Sa sig ha dödat släkting med en sten – får uppehållstillstånd

En 25-årig man sökte asyl med motiveringen att han är hotad efter att ha dödat sin kusin i samband med ett bråk om släktens mark i Afghanistan.