Rootsi demokraatide saadik süüdistab valitsust Rootsi-vastase rassismi propageerimises (VIDEO)

0
897

Västra Götalandi maakonna parempoolsete Rootsi demokraatide partei parlamendiliige Tobias Andersson süüdistab Rootsi valitsust kuritegevuse ja rassismi propageerimises riigi põliselanike vastu.

Andersson esitas oma märkused neljapäeval Rootsi parlamendis Riksdagis toimunud arutelu ajal vasakpoolsete sotsiaaldemokraatide Rootsi praeguse siseministri Morgan Johanssonile, teatas Fria Tider.

Andersson märkis, et riigi paljude sisserändajate noorte seas on põlisrootslaste vastu suur vaenulikkus. Tema sõnul on migrantide päritolu kultuuridest, kus austamiskultuur ja ülemvõim on igapäevaelus kesksel kohal, ning kui nad Rootsi jõuavad, säilitavad nad selle maailmapildi. Kui noored rootslased on sunnitud elama nende sisserändajate kõrval, põhjustab see nende väärkohtlemist, alandamist, röövimist ja vägistamist, nende poolt, kellel pole meiega ühiseid kultuuriväärtusi.

Lisaks avaldas ta arvamust, et viimastel nädalatel USA-s rahutusi juhtima asunud rassismivastase organisatsiooni Black Lives Matter (BLM) ja selle liikumise hiljutine tõus Rootsis ei aita olukorda parandada. Andersson tõi välja, et BLM-i retoorikat iseloomustab valgetevastane vihkamine ja katse panna valgetele ette kollektiivne süü tajutud ajalooliste kuritegude eest. Näiteks Göteborgis on BLM-i aktivistid oma avaldustes nimetanud “valgeid emasid”. Samuti on Rootsi BLM-i aktivistid osalenud politseinike ründamises.

Seejärel kirjeldas Andersson, kuidas valitsuse liikmed on õhutanud BLM-i protestijaid Rootsis, näiteks siseminister Mikael Damberg, kes hiljuti retkeeris sõnumit Rootsi politseiniku kohta, kes loobus teiste ametnikega korda majas hoidmast ja ühines Stockholmis BLM-i meeleavaldajatega. Politsei naise käes oli silt „Valge vaikus on vägivald“, nagu kirjutas Voice of Europe. Sotsiaalmeedias väitis Damberg, et ohvitseri poolt oli see tark ja “julge”.

“Ma ei usu, et oleks mõistlik või julge süüdistada kõiki valgeid ja soodustada seeläbi rootslaste vaenulikkust,” sõnas Andersson.

Andersson ütles, et ta nõustub, et musta mehe George Floydi surm, kes suri, kui ta võeti kolm nädalat tagasi Minneapolis politsei vahi alla, oli kohutav asi. See on inspireerinud meeleavaldajaid kogu maailmas võtma kasutusele loosungi “Ma ei saa hingata” – Floydi lõplik sõnum tema suremise ajal. Kuid Andersson tõi välja, et on ka teisi, kes ei saa hingata, ja nimetas palju rootslasi, kes on viimastel aastatel surnud migrantide vägivalla tagajärjel: Wilma Andersson, Ebba Åkerlund, Carola ja Emil Herlin ning Elin Krantz.

Ta ütles, et ka nemad ei saa hingata, kuid nad võiksid praegu hingata, kui valitsus oleks järginud teistsugust poliitikat. “Peale nende on ka neid, keda on rünnatud, pekstud või vägistatud nende poolt, kes ei oleks pidanud Rootsis olema,” jätkas ta. “Kas Morgan Johansson saab vähemalt ohvreid austada ja tunnistada, et rootslaste vaenulikkus on tõeline ja see on probleem?”

Johansson vastas, et tema arvates tuleks keegi kohtu alla anda, kui ta paneb toime kuriteo, olenemata nahavärvusest. Samuti süüdistas ta Anderssoni migrantide vastase vaenu õhutamise katses.

“Ma ei usu, et Tobias Andersson ohvritest üldse hoolib,” sõnas Johansson.

Samuti eitas ta seda, et sisserände tõttu on kuritegevus kasvanud, ehkki andmed näitavad, et see on tõepoolest nii.

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.