Rootsi düstoopia: pommiplahvatused, autode süütamised, püssipaugud ja pussitamised leidsid aset 48 tunni jooksul

1
1144

Vaid 48 tunni jooksul toimus Rootsis mitu juhtumit – sealhulgas pussitamine, mille tagajärjel ohver suri. Lisaks toimus massilised autode süütamised, püstolilasud ja pommitamine.

Pussitamine – 26. september

Gávles pussitati mees neljapäeva hommikul ühes kaubanduskeskuses surnuks, vahendab  Fria Tider. Politsei uurib mõrva.

Põles 7 autot – 25. september

Helsingborgis süüdati põlema seitse autot. Politsei arvab, et tulekahjud said alguse tundmatust vägivallatsejast.

Tulistamine -25. september

Uppsala kirdeossa kutsuti välja politsei, kus toimus tunnistajate sõnul nende kortermaja lähedal tulevahetus. Pärast sündmuskohal uurimist, kinnitas politsei, et tulistamised olid tõepoolest aset leidnud. Kuulihülsid leiti mitme korteri seinalt, edastab Expressen

Põles 3 autot, tuli levis valitsushooneni -24. september

Skånes läänes levis valitsushooneni tulekahju, kus oli põlema pandud kolm sõidukit. Ametnikud ütlesid, et kui poleks tuletõrjujad nii kiiresti saabunud, oleks võinud see linna jaoks olla suur katastroof. Sündmuskohale saabunud päästeteenistuse ülema sõnul oli tulekahju levinud valitsushoone katuseaknani. “Kui me oleks viis minutit hiljem kohale jõudnud, oleks võinud see väga halvasti lõppeda,” teatab Sydsvenskan.

Plahvatus -24. september

Ja lõunas Boråsis raputas hilisõhtul mitmepereelamu kortermaja suur plahvatus. Üks hoones elav elanik ütles Borås Tidningi ajakirjanikule: “Majad raputasid, see tundus tõesti tugev. Purunenud on aknaklaasid ja hävinud trepp.” Ehkki uurimine on alles algfaasis, usub politsei, et trepikotta visati mingisugune lõhkekeha.

Allikas: Voice of Europe

1 kommentaar

  1. Mul pole neist rootslastest põrmugi kahju – kuigi kõrbevad oma enda läidetud tulel – ei ole nad valmis tunnistama, et on einud valesid otsuseid .

Comments are closed.