Rootsi ei saa sarivägistajat riigist välja saata

0
805
Sarivägistaja Bashiri Sahabu jätkab naiste vägistamist Rootsis – ega pea kartma riigist väljasaatmist!
© Foto: Polisen/Arkivbild

Burundist (Riik Ida-Aafrikas) pärit Bashiri Sahabu on viimase 5 aasta jooksul Rootsis süüdi mõistetud 8 seksuaalkuriteos, millest viimane leidis aset veebruaris. Kuid prokuratuur ei suuda teda riigist välja saata. Sahabu pole Rootsi kodanik ega oma Rootsiga muid seoseid kui tema kokkupuuted kohtusüsteemiga, ei mõisteta talle väljasaatmist.

“Soovisin tema väljasaatmist, kuid see pole võimalik,” ütles prokurör Allen Saruchanjan Sinelnikov.

29-aastane Sahabu tuli algselt Rootsi põgenikuna 2005. aastal. Lisaks vargustele, narkokuritegudele ja muudele kuritegudele on tema nimel ka terve rida seksuaalkuritegusid.

  • 2015. aasta suvel üritas ta Stockholmi kesklinnas rongis meest vägistada. 
  • 2017. aasta novembris üritas ta rongis naist seksuaalselt rünnata, kuid politseinikud peatasid ta tegevuse. 
  • Ja selle aasta veebruaris käperdas ta 11-aastase tüdruku jalgu ja ahistas enne arreteerimist teisi naisi Stockholmi keskjaamas.

Viimases vahejuhtumis ründas Sahabu 10. veebruari öösel Arlanda lennujaama suunduvas ööbussis füüsilise puudega naist. 55-aastane naine on kurt ja osaliselt pime. Sahabu oli hakanud naist lahti riietama ja siis suudles teda sunniviisiliselt, haaras intiimpiirkonnast ja kabistanud teda, ja lõpuks sundis naist võtma oma suhu suguelundit, kirjutab Fria Tider. Kuigi bussis oli mitu teist reisijat, ei sekkunud keegi. 

Bashiri Sahabu. © Foto: Polisen

Eelmisel õhtul olid Sahabu koos kaaslasega läinud Orebro kesklinnas asuvasse Elite Stora hotelli, kus ta üritas naissoost ööravi vastuvõtjat seksuaalselt rünnata. Teda takistas vaid teine hotellitöötaja ja külalise sekkumine.

Örebro ringkonnakohus mõistis reedel Sahabule kahe aasta ja üheksa kuu pikkuse vangistuse mõlema kallaletungi, samuti varguse ja narkokuriteo eest.

 

 

 

Prokurör: “Ei saa” välja saata

Sahabu ei ole saanud Rootsi kodakondsust ega oma Rootsis perekonda ning ometi ei saa võimud teda endiselt riigist välja saata. Sahabu viimast süüdimõistvat kohtuotsust menetlenud prokurör Allen Saruchanjan Sinelnikov selgitas Fria Tiidrile, et teda pole võimalik riigist välja saata, sest ta saabus Rootsi enne 15-aastaseks saamist ja kuna ta oli sellel hetkel nn lapspagulane.

“Selle kohta, millal saate kellegi välja saata ja millal mitte, on seaduslik piirang,” sõnas Sinelnikov. “Ma tahtsin seda teha, kuid see pole võimalik.”

Suutmatus rändavaid sarikurjategijaid riigist välja saata on Rootsis tõsine probleem. Selle kuu alguses esitati 40-aastasele Somaalia rändajale süüdistus 12-aastase tüdruku vägistamises Norrkopingi pargis. Ta oli süüdi mõistetud samas kuriteos ka 2018. aastal, nagu kirjutas sellest varem Voice of Europe.

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.