Rootsi eurosaadik kasutas maksumaksja raha ligi 1 miljon Rootsi krooni

0
1073
Malin Björk esitleb oma valimiskampaaniat – ehk siis kliitorit, mida ta tänavale jagama läheb.
Foto: Euroopa Parlament

 

Rootsi eurosaadik on kasutanud maksumaksja raha ligi 1 miljon Rootsi krooni, lisaks kohvile on ta ostnud 150 kuni 200 3D-kliitorit.

Rootsi üleriiklik ajaleht aftonbladet.se kirjutab, et eurosaadik oli Brüsselis kulutanud umbes miljon Rootsi krooni, lisaks kohvile on ta ostnud 150 kuni 200 3D-kliitorit.

Vasakpoolse partei (Vänsterpartieti) eurosaadik Malin Björk ei usu, et ta on midagi valesti teinud, ning ta kaitseb isegi sadade 3D-kliitorite ostmist maksumaksja rahadega.

“Inimesed olid väga õnnelikud,” ütles ta ajakirjanikule vastuseks.

“Ei, ma ei ole midagi valesti teinud, see on selline ülesehitus, olen esitanud arved Euroopa Parlamendi finantsteenusele. Võib arvata, et see on palju raha, aga siis te ei tea, kui palju teised kulutavad ja mida nad ostavad,” ütleb ta.

Ostis 3D-kliitoreid

“Ma arvan, et see süsteem on vale, kui uuritakse ainult neid, keda soovitakse uurida. Peame püüdlema suurema avatuse poole.”

SVT aruanne näitab, et Björk kasutas 3D-kliitori ostmiseks nn Euroopa komisjonis saadavat kontoritoetust. Pisut kummaline ost, kokku osteti 150 kuni 200 kliitorit ja neid jagati Björki valimiskampaania käigus.

– Tema sõnul olid inimesed sellisest kingitusest väga õnnelikud.