Rootsi kirjaniku hoiatus: Rootsi on esimene riik maailmas, mis keelab oma lipu kasutamise

0
5081

Tänapäeval on see rassistlik tempel, kui paned rootsi lipu suvepäevadel heiskama. Selle hirmu asemel peaksid kodanikud olema uhked, et nad on rootslased ja keegi ei peaks häbi tundma, kui heiskab ilusa sinise lipu, ning kaitsed oma kodumaad ja traditsioone, kirjutab Jenny Piper “insiderina Katerina” ajakirjas.

On selge, et peame arvestama teiste kultuuridega ja et ükski inimene ei tunneks ennast solvunult. Probleem on aga selles, et Rootsis on lihtsalt liiga palju teisest riigist pärit elanike, kes ei määratle end rootslastena, kuigi nad enamasti on siin sündinud.

Kui ma sündisin ja kasvasin teises riigis, siis ma ei solvu, kui keegi riigipühal on kaunistanud kooliõue riigilipuga, sest see on ju nende kodumaa. Rootsis on selgelt midagi mäda ja kui poliitikud lihtsalt tegutsemise asemel vaatavad seda pealt, siis on meil varsti kodusõda.

Kõik kodanikud peaksid tundma uhkust, et elame Rootsis ja me ei peaks häbenema, et soovime kasutada meie ilusat kodumaa lippu või häbenema seda, et soovime kaitsta meie traditsioone! Selle asemel peaksime muutuma rahvuslasteks ja näitame oma lastele, et midagi on siin riigis valesti.

Igaüks, kes teatab, et see on rassistlik tegu kui võtad välja Rootsi lipu, siis sellel peaks häbi olema. Ma tõesti loodan, et kõik koolijuhid üle riigi mõtlevad, mis sõnumi saadame me oma lastele.

JENNY PIPER

Jenny Piper on Rootsi kirjanik ja arvamusliider, kes töötab veebisaidil www.jennypiper.blog