Rootsi koolis keelustati traditsioonilise Lucia püha tähistamine

0
1171

Rootsis Motalas asuvas Kärrbackeni eelkoolis tehti novembri lõpus radikaalne otsus: keelustati rootslastele tähtsa ja traditsioonilise Lucia püha tähistamine. Kooli direktori Anna Karmskogi sõnul on põhjuseks võrdõiguslikkus ja tõrjutuse vähendamine: paljude laste vanematel pole raha, et osta Lucia-rõivaid ja muid rekvisiite.

Lisaks võivad Lucia-sugused pühad koolijuhi sõnul tuua lastes kaasa rahutust ning tagatipuks ei kuulu Lucia õppekava hulka, vahendab Yle.

Kooliõpilaste vanemaid teeb selline otsus nõutuks. Kui küsimus on rahas, oleks võinud teha korjanduse ja kõigile riided muretseda. Rootsi traditsioone peaks järgima.

Uudis äratas kohe tähelepanu üle terve Rootsi. Kirjanik Alex Schulman pakkus välja, et selle püha võiks kõikides Rootsi eelkoolides ära keelata. Ta pidas kummaliseks Lucia fännamist ning seda, et patrioodid on hakanud taas pead tõstma.

Lucia tekitab Rootsis elevust igal aastal. Paljude arvates peaks Lucia-neid olema jätkuvalt heleda nahavärviga rootsi tüdruk, aga teiste arvates võib seda etendada kes iganes, kasvõi mõni (tõmmu) mees.