Rootsi koolitüdrukut ähvardati koolis moslemitest kaasõpilaste poolt vägistamisega

0
545

Multikultuursus rikastab ja kristlike tavade järgi elav ühiskond annab samm-sammult käest oma elukorralduse põhiväärtusi. Rootsi koolitüdrukut ähvardati Malmö koolis moslemitest kaasõpilaste poolt vägistamisega ja kutsuti litsiks, sest ta polnud end riietanud kui mosleminaine, kirjutab Voice of Europe.

Malmö Johannese koolis õppiv tütarlaps langes moslemitest kaasõpilaste jõhkra seksuaalse ahistamise ohvriks. Isa sõnul rebiti tütrel koolis pükse alla ja ähvardati vägistamisega, sest ta ei olnud “piisavalt moslem”.

Juhtumi juures oli šokeeriv, et kooli juhtkond ei tunnistanud probleemi. Diskrimineerimise ombudsmani sekkumine tõi aga välja puudujäägid juhtumi uurimisel ning kohalik omavalitsus peab maksma lapsele 2000 eurot kompensatsiooni põhjustatud kannatuste eest. Tüdruk vahetas ka kooli.

Johannese koolis Malmös on esinenud probleeme varemgi. 2016. aastal rääkisid lapsevanemad ajalehele Sydsvenskan, et nende lapsi – mõni vaid 6aastane – peksti koolis ja rünnati seksuaalselt, usulistel põhjustel.