Rootsi lapsevanemad ei julge tütreid kooli saata, sest migrandid peksavad ja kutsuvad neid “hooradeks”

0
5435

Lõuna-Rootsis Halmstadi kommuunis on probleemid migrantidega eskaleerunud.

Oskarströmi kooli lapsevanemad on pöördunud murega sõltumatu ajakirjaniku Joakim Lamotte poole ning kurdavad, et äsjasaabunud sisserändajad ahistavad nende tütreid.

Vanemad väidavad, et uustulnukate ebaõnnestunud integreerimine on viinud koolis rühmituste tekkimiseni.

„Koolis on igapäevased ähvardused ja vägivald. Meie tütart, kes praegu on kaheksandas klassis, on ahistatud alates seitsmenda klassi teisest nädalast. Teda on kutsutud “rootsi hooraks” ja ähvardatud mitu korda vägivallaga.”

„Politseid on kutsutud kooli palju kordi. Eelmisel nädalal käis politsei kolm korda. Ja kallaletungide tõttu on koolis käinud kiirabi,” räägib üks lapsevanem.

„Eelmisel nädalal väljus olukord mitmete suurte kakluste tõttu kontrolli alt ja nüüd otsustasid vanemad, et ebaturvalisuse tõttu jätavad nad oma lapsed koju.”

„Relvad ja narkootikumid on koolis tavalised ning vastasseisud jätkuvad ka pärast koolipäeva lõppu,” räägib teine lapsevanem.

Vanemate sõnutsi ei võta kool probleemi tõsiselt, üritab toimuvat maha vaikida ja süüdistab juhtunus hoopis rassismi.

„Praegu hoiame oma tütreid koolist kodus, sest kooli juhtkond ei suuda tagada nende turvalisust. Paljud teised vanemad hoiavad oma lapsi samal põhjusel kodus. Mu tütre hinnangul umbes 25 õpilast ei julge minna kooli, nagu see hetkel on,” ütleb üks vanematest.

Koolijuht aga keeldub ajakirjanikule kommentaaridest.