Rootsi linnad takistavad volbripidustusi kanasõnnikuga

0
860

Aastaid on inimesed kogunenud 30. aprillil Rootsis Lundi linnaparki, et pidada rahvarohket volbripidustusi; Koroonaviiruse leviku tõkestamiseks on Rootsi linn sel aastal keelanud rahvarohked üritused. Lundi eeskuju on otsustanud järgida ka Linköpingi linn. 

Et peatada inimeste kogunemine parki on linnavolikogu otsustanud visata linnaparki tervelt ühe tonni kanasõnnikut, teatab Rootsi ajaleht Aftonbladet.

„Arvestades, et meil on olukord, kus Lundi võis saada eelmise aasta aprilli jooksul väga suureks nakkuse leviku epitsentriks, arvan keskkonnakomisjoni esimehena, et see oli hea algatus. Samas saame võimaluse pargis muru väetada, ning samal ajal see väetis haiseb ja inimestele ei pruugi see olla nii mõnus, et pargis istuda ja õlut juua,“ ütles keskkonnakomisjoni esimees Gustav Lundblad.’


LOE KA WHO kiidab Rootsi koroonkriisi strateegiat: “Väga tugev strateegia viiruse tõrjeks”


Volbri pidustustest on osa võtnud igal aastal rohkem kui 30 000 inimest.

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.