Rootsi: Lundi plahvatus vigastab tõsiselt naist

0
510

Nädalavahetusel toimus Rootsis Lundis suur plahvatus, mille tagajärjel sai vigastada naine, kes plahvatuse ajal kauplusest mööda kõndis.

Suur plahvatus toimus laupäeva õhtul.

Politsei teatel sai toidupoe lähedal aset leidnud plahvatuses vigastada tõsiselt naine, kes selle ajal läheduses kõndis, vahendab Aftonbladet.

Plahvatus purustas toidupoe ukse ja aknad ning väidetavalt põhjustas ka  hoones veelekke. Plahvatus purustas ka naabermajade aknad.

Kannatanu viibib kohalikus haiglas, kus teda ravitakse rasketest vigastustest. Tema praegune seisund pole teada.

30-aastane Bastri Fetahu magas plahvatuse ajal oma korteris.

Ärkasin plahvatuse peale. Terve maja värises. See oli vastik. Elekter oli ka selle peale ära läinud, nii et siin oli täielik pimedus. Mul oli hirm,” rääkis ta Aftonbladetile. Plahvatuse tagajärjel purunesid Fetahu korteri kõik aknad. 

„Loodan, et vigastatud naine taastub ja lubatakse haiglast koju. Mina ja mu naine palvetame tema eest,” rääkis Fetahu.

Plahvatuse järel kutsuti sündmuskohale pommirühm, politsei, kiirabi ja tuletõrje. Politsei sõnul pole praegu veel teada ühtegi kahtlusalust.

Eelmisel kuul edastas Voice of Europe Rootsi politseistatistika, millest selgus, et 2019. aasta jaanuarist juulini on Rootsis lõhkematerjalide ja pommidega seotud intsidentide arv tõusnud 45%, võrreldes sama perioodiga 2018. aastal.

Allikas: Voice of Europe