Rootsi maksuamet nõuab vabatahtlikelt tuletõrjuritelt majutamise ja söögi eest raha

0
7533

Rootsis põlesid see aasta metsad ja üle kogu maa käisid tuletõrjujad seda kustutamas. Ööbisid nad kämpingutes ja said tasuta süüa.

Nüüd aga otsustas Rootsi maksuamet, et nii ikka asjad ei käi ja arvestas kämpingus oldud aja ja söödud toidu tuludesse, mille eest tuletõrjujad peavad ka maksma.

“Me olime tuhandeid kilomeetreid eemal oma perekondadest, et aidata Rootsit, kes ise toime ei tulnud. Nüüd maksame kodust eemal ööbimiste ja külma toidu eest, mida me sõime hilja õhtuti, “ütleb üks tuletõrjuja.

Seadust peab täitma, sõnas maksuamet.

ALLIKAS:

Aftonbladet: Verottaja muistaa metsäpaloissa uurastaneita ruotsalaispalomiehiä – mätkyt majoituksesta ja kylmästä ruuasta

Tärkeimmät uutiset verkossa joka päivä, paperilla kolme kertaa viikossa. Maaseudun Tulevaisuus on maaseudun puolustaja ja Suomen toiseksi luetuin päivälehti.

SEOTUD LUGU

44 Poola tuletõrjeautot ja 144 pritsumeest läksid Rootsile appi massilisi metsapõlenguid kustutama

Poolakad on tublid! 44 Poola tuletõrjeautot ja 144 pritsumeest läksid Rootsile appi massilisi metsapõlenguid kustutama. Kuigi Rootsi sotsialistlik valitsus ei ole Poola suhtes kõige sõbralikumalt meelestatud, tulevad head poolakad häda korral ikka appi.