Rootsi noorsotsid vanuritele: lõpetage lihasöömine ja sööge ainult taimetoitu, et peatada kliimamuutus

0
1376

Rootsi sotsiaaldemokraatlik noorteühendus SSU soovib, et eakad lõpetaksid lihasöömise ja sööksid ainult taimetoite, et peatada kliimamuutus.

Lisaks soovivad noored peatada Rootsis täielik lennuliiklus, lõpetada tuumaenergia tootmine ja keelata fossiilkütus.

Sotsiaaldemokraatlik noorteühendus SSU on Rootsi suurim parteiline noorteühendus ning tema ettepanekud kliimamuutuste peatamiseks muutuvad üha radikaalsemaks.

Lihasöömise tuleb lõpetada

SSU peamiseks mureks on, kuidas lihasöömist vähendada. Fraktsioon nõuab, et taimetoit peaks olema kõigis Rootsi koolides, haiglates ja vanadekodudes (ka need vanurid, kes elavad omas kodus, peaksid oma toidulaua taimetoidu vastu välja vahetama). SSU arvates tagab see süsinikdioksiidi heitkoguste vähenemise. Enamus vanurid ei ole sageli taimetoitlased, mistõttu on ebaselge, kuidas eakad elanikud seda ettepanekut vastu võtavad.

Lennuliikus tuleb peatada

See nõuab karme abinõusid lendude peatamiseks. Noorteühendus soovib kehtestada järkjärgulise lendamise maksu, mis tähendab, et mida rohkem inimesi lendab, seda rohkem peavad nad maksma. Kuid Rootsi linnade vahel on lendamine täielikult keelatud.

lõpetada tuumaenergia tootmine ja keelata fossiilkütus

Lisaks tegi SSU ettepaneku 2030. aastaks keelata kõik gaasi- ja fossiilkütused. Fossiilkütuste keelustamise tagajärjel võib oodata elektriautode märkimisväärset kasvu. Kuidas neid kõiki autosid laetakse, on samuti pisut ebaselge, kuna noorteühendus ei soovi ainult gaasi ja nafta keelamist. Samuti soovib SSU keelata kogu tuumaenergia Rootsis aastaks 2040.

Peatage ajakirjandus

Lisaks ei meeldi SSU-le, et nad on ajakirjanike valvsa pilgu all. Pärast seda, kui Expressen esitas SSU-le ebameeldivaid küsimusi, nende erakampaaniate kulude kohta, keelas sotsiaaldemokraatlik noorteühendus neil osaleda organisatsiooni kongressil.

Allikas: Voice of Europe