Rootsi parlament hääletas Somaalia riigivõla tasumise poolt (VIDEO)

0
1203

Rootsi parlament hääletas üleeile 21 miljoni Rootsi krooni (umbes 2 miljoni euro) suuruse Somaalia riigivõla maksmise poolt Rahvusvahelisele Valuutafondile (IMF).

Samhällsnytt’i raporti kohaselt hääletati ettepaneku poolt ülekaalukalt, välja arvatud kümme parempoolset Rootsi demokraadist parlamendisaadikut, kes kõik hääletasid sellele vastu.

Enne hääletust andis Göteborgi esindav Rootsi demokraatide parlamendiliige Dennis Dioukarev kõne, milles ta seadis küsimuse, miks tuleks Rootsi maksumaksjate raha  kasutada Somaalia võla tasumiseks.

Parlamendi otsus oli eriti kummaline, arvestades seda, et kogu maailm on praegu koronaviiruse (COVID-19) pandeemia tagajärjel ülisuures majanduslanguses, mida oli viimati eelmisel sajandil.

“Oleks võinud anda see raha pensionäridele, kuid Somaalia on tähtsam kui vanad inimesed, kes on kogu oma elu töötanud ja maksnud suuri summasid makse,” kommenteeris üks otsuse kriitik Twitteris.

Somaalia võlga tasub Rootsi Riksbank, mis on riigi keskpank. Rootsi parlamendile esitatud ettepanek, mis tehti kättesaadavaks tema ametlikul veebisaidil, õigustab sammu väitega, et Somaalia ei ole suutnud pikka aega IMFilt uusi laene võtta, kuna Aafrika riik pole suutnud pikka aega oma võlga ega intressimakseid tasuda.

Samuti öeldakse ettepanekus, et Somaalia suutmatus oma IMF-i võlga tagasi maksta on takistanud tal juurdepääsu muudele abi vormidele ja laenudele, mis on omakorda riigi majandusele negatiivselt mõjunud.

Eelmisel aastal teatas Rootsis elav somaalia naine Mona Walter, kes oli varem moslem, kuid mässas oma usu, ning kasvatuse vastu ja pöördus ümber ristiusku, ennustas, et kui praegused suundumused jätkuvad, saab Rootsi viiekümne aasta pärast täielikult islamiusuliseks, seda nii demograafiliselt kui kultuuriliselt, nagu teatas Rahvuslane.ee mõniaeg tagasi.

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.