Rootsi peaminister: “puudub seos massimigratsiooni ja kasvava jõuguvägivalla vahel!”

0
596

Rootsi sotsist peaminister Stefan Löfven väidab, et tema riigi massimigratsiooni ja kasvava jõuguvägivalla vahel pole mingit seost.

Stefan Löfvenilt küsiti jõugu vägivalla ja tulistamissurmade põhjuste kohta, kuid ta ei suutnud selget vastust anda. Ta usub, et Rootsis oli varem teistsugune vägivald olemas, et nüüd näeb see lihtsalt teistsugune välja, kirjutab Nyheter idag.

“Me pole ka tegelikult valmis olnud, et see meid tabaks. Toona polnud meil sellist vägivalda, kuid nüüd on see olemas ja sellepärast peame otsustama. Suund on kristallselge, kindlameelsus näidata, et ühiskond on alati kuritegevusest tugevam,” ütles Löfven.

Saatejuht küsis, kas viimastel aastatel riiki saabunud suure hulga välismaalaste ja jõugude vägivalla suurenemise vahel on mingit seost, lükkas Löfven selle koheselt tagasi, väites selle asemel, et algpõhjus on vaesus ja töötus. 

“Segregatsioon tuleneb sellest, et nendes piirkondades on liiga madal tööhõive ja liiga kõrge tööpuudus. Kuid see oleks olnud sõltumata sellest, kes oleks seal piirkonnas elanud … Kui paned Rootsis sündinud inimesed samadesse tingimustesse, saate sama tulemuse.”

Saatejuht küsis, kas meil oleks olnud sama olukord ka sisserändeta.

“Kui majanduslik olukord oleks olnud sama, oleks sotsiaalne ebaõiglus olnud sama – vastan jaatavalt. See on minu kindel arvamus,” ütles Löfven.