Rootsi riikliku TV lastesaated õpetavad lapsi aktsepteerima röövimist, nagu midagi normaalset Rootsi ühiskonnas

0
1521

Rootsi riikliku TV lastesaated õpetavad lapsi aktsepteerida röövimist, nagu see oleks midagi normaalset Rootsi ühiskonnas. Anna asjad ära! Ära tee vastupanu! Kuid mitte sõnagi sellest, et teatada röövimisest politseile, sest Rootsi politseil pole aega niisugusteks asjadeks.

Röövimine on nüüdseks muutunud nii tavaliseks nähtuseks, et meedia ja politsei valmistavad lapsi ette ja õpetavad, kuidas käituda, kui tänaval toimub röövimine, ning mida röövimise ajal täpselt teha.

Õigusriigi põhiülesanne peaks olema tagada julgeolek oma kodanikele tänavatel, kuid Rootsis kehtib nüüd uus maailmakord, ning politsei ja meedia annavad nõuandeid selle kohta, kuidas lapsed peaksid röövimise ajal tegutsevad.

SVT lastekanal õpetab lastele mitmeid juhtumeid, mida näiteks kurjategijad ütlevad ja kuidas käituda. Ühes õpetuses ütleb mees: “Kui sind röövitakse, peaksite andma vabatahtlikult oma mobiili ja raha”.

Ühes lastesaates “Lilla Aktuellt”, mis oli eetris aprillis, räägib politseiametnik, kuidas tegutseda, kui sind röövitakse: ”

  • A) Rääkige valjusti, näidake selgelt, et ta ei ole sinu sõber.
  • B) Kui nad üritavad sinult asju ära võtta, siis ärge vastu punnige.
  • C) Põgene siis, kui avaneb võimalus.
  • D) Minge turvalisse kaugusesse – nii kaugele, kus tunnete end turvaliselt. ”

Allikas: Samtiden.nu