Rootsi sotsiaaldemokraat mõisteti vangi pagulaspoisi seksuaalse ärakasutamise eest

0
1291

Rootsis Alingsås-is mõisteti pooleks aastaks vangi sotsiaaldemokraatliku erakonna naisliige, kes kasutas korduvalt seksuaalselt ära 16-aastast afgaani poissi.

Naine oli pagulaspoisiga seksinud 10 korral 2017. aasta oktoobris ja novembris nii pagulaskeskuses kui oma kodus. Naine oli enne sellesama kohtu kolleegiumi liige, mis tema enda nüüd vangi mõistis, vahendab Fria Tider.

Naine andis afgaani poisile juhiseid selle kohta, kuidas ta peab valetama, kui personal nende suhte kohta küsimusi küsiks. © Polisen

Asi sai alguse sellest, kui pagulaspoiss aitas naisel massaažilauda koju viia. Naine hakkas poissi masseerima, kuni poisi jutu järgi võttis initsiatiivi ja hakkas poisiga seksima. Poiss oli hirmunud ja seda ei tahtnud. Poiss rääkis politseile, et kui ta pärast seda koju läks, oli tal halb olla ja ta oksendas.

Pärast seda ostis naine poisile kalli mobiiltelefoni, suitsu ja alkoholi ning lubas, et „korraldab” tema passi ära.

Asi tuli välja, kui poiss sellest rääkis pagulaskeskuse teisele töötajale, kuna ta tundis end halvasti. Naispoliitik võttis end pärast seda töölt lahti ning lahkus kohalikust volikogust.

Afgaani poiss rääkis, et 45-aastane naispoliitik tahtis temaga turvamata seksida, kuna tahtis last saada. Lisaks poliitiku karjäärile oli naine ka kaitseväe ohvitser ning ta oli poisile poseerinud sõjaväe mundris ja relvaga ning kinnitanud, et temaga koos olles pole poisil vaja midagi karta.

Algselt oli poisi vanuseks märgitud 14 eluaastat ja politsei uuris juhtumit kui lapse vägistamist. Kohtuotsuse järgi aga sündis poiss 2000. aasta lõpus, mis tegi tema vanuseks juhtunu ajal 16 eluaastat. Poiss tuli Rootsi 2015. aasta sügisel kui pagulaslaps Afganistanist.

Naine rääkis kohtus, et oli küll poisiga seksinud, aga initsiatiiv tuli poisi poolt. Kohus aga leidis, et 16-aastane poiss oli täielikult naise mõjuvallas. Naine oli kannatanut ära kasutanud olukorras, kus viimane oli temast sõltuv.

Naine mõisteti poisi seksuaalse ärakasutamise eest 6 kuuks vanglasse. Lisaks peab ta poisile maksma hüvitist 80 000 Rootsi krooni (7743 eurot).

Allikas: Lõunaeestlane.ee