Rootsi tühistab traditsioonilise jõulukontserdi ja suurendab islami ürituste tutvustamist

0
7726

Rootsi ja võib-olla ka maailma suurim jõulukontsert “Oh Püha Öö”, mida traditsiooniliselt näidatakse iga aasta jõululaupäeval Rootsi riigitelevisioonis, on sel aastal tühistatud, teatab Rootsi rahvusringhääling SVT.

See on tõenäoliselt veel üks näide Rootsi traditsioonide allasurumisest, et mitte solvata mitte-kristlastest (eelkõige moslemitest) sisserändajaid.

Näiteid on veelgi:

Lucia, kes traditsiooniliselt alati on olnud pikajuukseline, blond ja kena naine, asendamine mustanahalise poisiga.

(Rootsis tähistatakse Lucia ehk luutsinapäeva 13. detsembril. Toimuvad rongkäigud ja ühislaulmised, mille eesotsas on valgesse riietatud tütarlaps, kes kannab peas küünlapärga. See “rassistlik” püha on juba pikalt olnud rünnaku all.)

  • Hidžaabi kandvate naiste eksponeerimine Advendi / Jõulukalendrites.
  • Traditsiooniliste üliõpilaskooride etteaste tühistamine Valborgi televisioonis
  • Rootsi lipuga lehvitamise keeld kooli lõpetamisel
  • Mitmekesisuse eest palvetamine Rootsi Rahvuspühal jne.

Samal ajal, kui enda kultuuri hävitatakse ning traditsioonilised üritused on sattunud rünnaku ja põlu alla, edendatakse ja propageeritakse intensiivselt islami kultuuri, traditsioone ja sellega seotud üritusi.

Beskedet inför O Helga Natt: “Kommer inte sändas”

Framtiden för O Helga Natt är mycket oviss. Nu kan SVT Nyheter Örebro avslöja att TV4 fattat beslutet att inte sända O Helga Natt i år. – Vi har en dialog med arrangören men hur den ser ut går vi inte in på närmare än så.

Sweden cancels traditional Christmas concert and increases promotions for Islamic events

Sweden’s, and perhaps the world’s largest outdoor Christmas concert “Oh Holy Night”, which traditionally airs on Swedish national TV on Christmas Eve each year, has been cancelled, SVT news reports. This is most likely yet another example of Swedish traditions being suppressed in order not to offend migrants who don’t hold Christian beliefs.

Kommenteeri

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.