Rootsi valitsus kulutab 1000 eurot sisserändaja üürile – päevas

2
1646

Kuigi kümned tuhanded eakad on kodutud ja üle 300 000 pensionäri nälgivad, kulutas Rootsi valitsus ühe sisserändaja üürile 1000 eurot päevas.

2015. aastal korraldas Stockholmi linnavalitsus mitmetele “saatjata pagulas lastele” üürikorteri leidmist. Kinnisvara ärimehed  taotlesid kinnisvara eest kuni 1000 eurot üüri päevas, linnaisad seda ei vaidlustanud, ning maksumaksjate raha eest maksti nõutud hinda. Sellel hetkel veel vastavat seadust ei olnud.

“Ükski laps Stockholmis ei jää kodutuks,” ütles samal ajal Stockholmi sotsiaalteenuste juht Åsa Lindhagen.

“Meil ei pea lapsukesed tänaval elama! Kui meile tuleb palju lapsi siia riiki, on meil absoluutselt esmatähtis tagada, et neil oleks katus pea kohal.”

Hiljem on meditsiiniliste testidega kindlaks tehtud, et enamus nendest “lastest” olid tegelikult täiskasvanud, kellel puudusid ka põhjused saada riigilt varjupaika.

Ent parlamendis kiideti hiljuti heaks uus seadus, mis annab neile meestele õiguse viibida Rootsis, hoolimata varasematest keeldumistest, osaleda maksumaksjate kulul keskhariduse omandamisel.

Seadusega kiideti heaks ka üüri maksumus: 1000 eurot päevas ühe saatjata alaealise kohta – see vastab igakuisele üürile 30 000 eurot. 

Kogu riigi jaoks oli saatjata alaealised maksma läinud 2015. aastal 2,6 miljardit eurot, mis on peaaegu sama palju kui politsei ja kohtusüsteemi iga-aastased kulud.

Üks öö 5 tärni Grand Hotel -is maksab 200 eurot. Stockholmi kesklinna hostelid maksavad alates 20 € öö.

2 KOMMENTAARID

  1. Viiteid faktidele “Rootsi valitsus kulutab 1000 eurot sisserändaja üürile – päevas” paluks?

    • Tere, meie kajastame enamasti uudiseid, mida on eelnevalt kajastanud (eesti, välismaa) ajakirjandus.
      Viited nendest on artiklis juba olemas. Kui see ei sobi, siis pole midagi teha. Kui soovite rohkem fakte, siis tehke arupärimine Rootsi kuningale, sest meie rohkem teid aidata ei saa.

Comments are closed.