Rootsi valmistub sõjaks: 2020. aastal tuleb suurim kaitseõppus, mis toimub esimest korda 33 aasta jooksul

0
736

2020. aastal harjutatakse Rootsi kogu riigisisest kaitsevõimet – mis toimub esimest korda pärast 1987. aastat, vahendab SVT News.

Kaitseõppus – TFÖ 2020 – aitab kaasa Rootsi vastupanuvõime suurendamisele ning seda juhivad ühiselt Rootsi relvajõud ja Rootsi sotsiaalkaitse ja valmisoleku agentuur (MSB).

Õppus on jagatud neljaks tegevuseks ja see viiakse läbi fiktiivses olukorras, kus valitsus otsustab kõrgendatud valmisoleku üle, kogu kaitse mobiliseeritakse ja Rootsi puutub kokku relvastatud rünnakuga.

Totaalkaitse hõlmab tsiviil- ja sõjalist riigikaitset ning hõlmab kõiki tegevusi, mis on vajalikud Rootsi ettevalmistamiseks sõjaks.

“Mis puutub sõjalisse kaitsesse, siis alustasime seda 2016. aastal uue kaitseotsusega, mis andis vajalikud täiendavad ressursid meie sõjalise võimekuse suurendamiseks. Siis märkasime, et meie tsiviilkaitse on hakanud mõranema,” rääkis Rootsi armee ülem Micael Byden SVT Newsile.

Üks õppuse tegevusi viiakse läbi mais seoses relvajõudude õppusega Aurora 20, kus harjutatakse ja testitakse tsiviiltegevuslaste ja relvajõudude vahelisi tarneahelaid.

Allikad: Mvlehti.net ja SVT News