Rootsis tõi laps eelkooli kaasa käsigranaadi, pommirühm lõhkas lahingumoona kohapeal

0
842

Rootsi pommirühm kutsuti Kristianstadi keskosas asuvasse eelkooli pärast seda, kui õpetaja avastas, et üks nende õpilastest oli kooli kaasa toonud käsigranaadi.

Pärast pommirühma saabunud eelkool suleti ja pommirühm kontrollis ohtliku lahingumoona üle, ning tuvastas, et lõhkeseadeldis on nii plahvatusohtlik, et seda ei saa ohutult kooliõuelt ära toimetada. Pommirühm lõhkas käsigranaadi kohapeal, ning rajasid selleks liivakottide abil varjualuse, edastab SVT.

„Need on äärmiselt ohtlikud asjad. Kui see oleks plahvatanud, kui lapsed selle ümber oleksid, võinuks olukord lõppeda väga halvasti,” ütles ohvitser Thomas Söderberg Expressenile“Tõenäoliselt arvas kõnealune laps, et see näib lahe, ja tahtis seda näidata oma koolikaaslastele. Nagu ma aru sain, ei teadnud vanemad, et neil oli kodus granaat,” lisas Söderberg.

Politsei sõnul käis laps suvel Rinkaby sõjaväe lasketiirus, ning oli sealt granaadi leidnud ja koju viinud. Kui suvevaheaeg läbi sai, tahtis laps selle lasteaeda (eelkooli) viia, et seda oma sõpradele näidata.

“Granaat oli kodus ilmselt juba mõnda aega olnud, enne kui laps sellega kooli läks,” ütles Söderberg.

“Ta oli pannud selle pinginaabri lauale. Sisse tuli üks töötaja ja sai peaaegu infarkt,” selgitas Söderberg.

Rootsi relvajõudude andmetel pärineb granaat soomustatud autolt, mille katusel on suurtükid, ja seda mudelit ei kasutata tänapäeval.

“Seda tüüpi granaati pole 20 aastat kasutatud,” ütles Revingeheadi relvajõudude kommunikaator Marcus Nilsson.