Sadiq Khan loob komisjoni, et hinnata Suurbritannia monumentide vastavust mitmekesisusele

0
691

Londoni linnapea Sadiq Khan teatas eile, et loob komisjoni, mis hindab, kas kõik linna kujud, monumendid, tahvlid, tänavanimed ja avalike hoonete nimed kajastavad õigesti mitmekesisust.

Khani otsus tuleb pärast seda, kui pühapäeval Bristolis toimunud Black Lives Matter meeleavaldusel osalenud mässulised rebisid maha 125-aastase Edward Colstoni kuju ja viskasid selle linna sadamasse, nagu teatas Voice of Europe. Politsei keeldus vägivaldsete mässulistele vastu astumast põhjusel, et nad „saavad aru” ja „mõistavad”, miks mässulised seda tegid.

Linnapea tegi teadaande samal ajal, kui teda intervjueeris Briti meedia. Institutsioon saab omale nimeks “avalikkuse mitmekesisuse komisjon”. Komisjoni kaasesimehed on kultuuri- ja loomemajanduse abilinnapea Debbie Weekes-Bernard ning kultuuri- ja loomemajanduse teine abilinnapea Justine Simons. Komitees istuvad ka ajaloolased, volikogu liikmed, aga ka erinevate kogukondade esindajad, ning kunsti valdkondade juhid, kuid komisjoni liikmeid  ei ole veel nimetatud.

Linnapea ütles, et komisjoni ülesandeks on uurida kõiki linna vaatamisväärsusi, mis on seotud orjusega, selgub The Guardiani aruandest. Vaatamisväärsused, mille komisjoni arvates „ei kajasta Londoni väärtusi”, eemaldatakse.

Khan keeldus nimetamast konkreetseid vaatamisväärsusi, mis tema arvates tuleks kõrvaldada, öeldes, et selle otsustab komisjon.

Komisjonil on võimalik sekkuda ka aruteludesse uute maamärkide ja monumentide ehitamise ja nimetamise üle.


LOE KA: Sadiq Khan süüdistab “etniliste vähemuste” viirussurmas rassismi


“See on ebameeldiv tõde, et meie rahvas ja linn võlgneb suure osa oma rikkusest oma rolli eest orjakaubanduses,” ütles Khan intervjuu ajal. “Ja kuigi see kajastub meie avalikus ruumis, on paljude meie kogukondade panust meie pealinna ellu tahtlikult eiratud. Seda ei saa jätkata.”

“Black Lives Matteri protestid on selle õigusega avalikkuse tähelepanu juhtinud, kuid on oluline, et astume õigeid samme koostöö nimel muudatuste toomiseks ja selle tagamiseks, et me kõik saaksime oma maa üle uhked olla,” lisas ta.

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.