Sadiq Khan süüdistab “etniliste vähemuste” viirussurmas rassismi

0
920

Londoni linnapea Sadiq Khan on kutsunud valitsust üles koguma ja avaldama andmeid koroonaviirusesse nakatunute etnilistest vähemustest, väites, et Suurbritannias on “struktuurne rassism”, mis on viinud selleni, et rohkem rassilisi vähemusi sureb koroonaviiruse (Covid19) tagajärjel.

Linnapea väitis ajakirjas The Guardian kirjutatud teoses, et idee, et COVID-19 viirus on “suurepärane tasandaja”, on “täielik müüt”. Ta väidab, et rassiline ebavõrdsus oli põhjus, miks mustanahaliste, aasia ja vähemuste rahvusest (BAME) taustaga inimesi on pandeemias üle esindatud.

Ta süüdistas halba sotsiaal-majandusliku “tingimusi, miks paljud BAME inimesed on nakatunud viirusesse, ning järeldas, et” see on mingil määral ilmutus “, vahendab Policalite.

Tänades valitsust selle küsimuse läbivaatamise eest, tundis ta, et sellest ei piisa; öeldes, et andmed viiruse ohvrite demograafiliste andmete kohta “aitaksid vaadata läbi tõelise probleemi ulatuse”.

Samuti süüdistas ta tööhõiveprobleeme kogukonnas, mis on põhjustanud viirusesse nakutumisi, peamiselt on süüdi ebaturvalisus ja madalapalgalisus. Lõpuks kutsus ta üles looma „uut sotsiaalset lepingut, mis edendab rassilise ja majandusliku võrdsuse kahesuguseid põhjuseid”, nimetades seda „kõige sobivamaks austusavalduseks, mida võime maksta kõigile julgetele inimestele, kes on kaotanud selle lahingu eesliinil elu”.

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.