Saksa immigratsioonivastane liikumine PEGIDA kutsus mõrvarliku pussitamise järel protestidele

0
634

Saksa immigratsioonivastane liikumine PEGIDA kutsus pärast Saksa mehe tapmist migrantide poolt esmaspäeval Ida-Saksamaal teist päeva kestvate protestide jätkamisele.

Politsei teatel suri 35-aastane sakslane Chemnitzi haiglas “pärast mitme eri rahvusest inimese tüli”. Raskete vigastustega on haiglaravil 33- ja 38-aastane mees.

“Koguge vihast ja kurvastusest jõudu! Ainult koos suudame tagada, et tema surm ei olnud asjatu,” märkis PEGIDA Chemnitzi ja Lääne-Saksimaa haru Facebooki üleskutseks protestile.

PEGIDA ühenduse liikmed arvavad, et islamil ei ole kohta vabades ja demokraatlikes Euroopa ühiskondades.

PEGIDA islamivastased meeleavaldused on pidevalt laienenud. Kui 2014. aasta oktoobris tuli Dresdenis tänavatele meelt avaldama kõigest mõni­sada inimest, siis 2015. aasta alguse protestimarssidest on Saksamaa linnades osa võtnud juba 25 000–35 000 inimest.

ALLIKAS: 

Saksa immigratsioonivastane liikumine PEGIDA kutsus mõrvarliku pussitamise järel protestidele – Uued Uudised

Saksa immigratsioonivastane liikumine PEGIDA kutsus pärast Saksa mehe tapmist välismaalase poolt esmaspäeval Ida-Saksamaal teist päeva kestvate protestide jätkamisele. “Koguge vihast ja kurvastusest jõudu! Ainult koos suudame tagada, et tema surm ei olnud asjatu,” märkis PEGIDA Chemnitzi ja Lääne-Saksimaa haru Facebooki üleskutseks protestile. Politsei teatel suri 35-aastane sakslane Chemnitzi haiglas “pärast mitme eri rahvusest inimese tüli”.