Saksa juhtiv erakond ähvardab Dexitiga

0
991

Saksamaal populaarsuselt teine ja kiiresti toetust kasvatav Saksa Alternatiiv (Alternativ für Deutschland, AfD) toetab Saksamaa välja astumist Euroopa Liidust, kui Brüssel ei jäta oma Euroopa islamiseerimise poliitikat.

AfD nõuab kiireid reforme 2024. aastaks ja kui neid ei täideta, pooldab Dexitit. Partei avaldas enne Europarlamendi valimisi manifesti, milles kuulutab islamiusu „ohuks Euroopale”. Manifesti järgi on Euroopa Liit ebademokraatlik ühendus ja tuleks laiali saata.

AfD on viimasel ajal järjest enam toetust kogunud, kuna Saksamaa on migrantidega üle ujutatud ja inimesed on pööranud migrantide vastu. Dexitit peetakse viimaseks abinõuks, aga kui asjad ei parane, siis tuleb seda teha. Partei väitel on Euroopa Liit muutunud kontrollimatuks ebademokraatlikuks moodustiseks, mida juhivad bürokraadid, keda keegi pole kunagi kuhugi valinud. Koos demokraatliku kontrolli vähenemisega suureneb Brüsseli keskvõimu mõju väikeste rahvusriikide üle.

Partei manifestis on öeldud, et Koraan ja Sunna on täiesti vastuolus euroopalike põhimõtetega nagu õigus, vabadus ja demokraatia. Islam tahab end kuulutada ainsaks õigeks religiooniks ja kehtestada kõikjal oma šariaadi seadused. Islami puhul on riik seotud religiooniga ja seetõttu on tegemist sügavalt poliitilise ideoloogiaga. AfD on veendunud, et ainult kõigi Euroopa riikide koostöö suudab peatada Euroopa islamiseerimise.

AfD kuulutab, et Euroopa pole veel kunagi nii suures ohus, aga seda ei taheta tunnistada. Saksamaa on varem olnud Euroopa-meelne, aga meeleolud on muutumas peale 2015. aastat, mil võeti vastu väga palju migrante. AfD toetus on pärast seda hüppeliselt kasvanud, samas kui kantsler Angela Merkeli erakonna toetus on languses, vahendab Daily Mail.

Allikas: Eestinen.fi