Saksa katoliiklikud preestrid on ära kasutanud tuhandeid lapsi, ohvrite arv võib olla isegi suurem

0
597

Saksa piiskoppide tellitud uuringu kohaselt on katoliiklikud preestrid Saksamaal pärast Teist maailmasõda seksuaalselt ära kasutanud enam kui 3 600 last.

Kardinal Reinhard Marxi tellitud uuringud peaks avaldama alles paari nädala pärast, kuid mitmed Saksa meediaväljaanded on tulemused juba teada saanud ja ka need avaldanud.

Uuring näitas, et lapsi on seksuaalselt ära kasutanud aastatel 1946-2014, ning preestritel oli kokku 3 677 ohvrit. Enamik ohvritest olid poisid, ja rohkem kui pooltest ohvritest olid alla 14-aastased.

Uuring hõlmas 38 000 dokumenti 27-s piiskopkonnast.

Uuringus märgitakse ka, et väärkohtlemise tõendeid on võltsitud ja hävitatud, nii et ohvrite arv võis olla isegi suurem.

“Me oleme häbistatud ja meil on häbi nende tulemuse pärast,” kommenteeris piiskop Stephan Ackermann piiskoppide koosolekul.

See Saksa uurimu on jällegi uus löök katoliku kiriku mainele, mis on terves maailmas varasemate sarnaste juhtumitega kannatanud.

Kiriku tegevus Saksamaal oli samasugune kui kogu mailmas: skandaali alla sattunud preestrid on paigutatud uude ametikohta (vahetades isegi elukohta) ja nende kuriteod vaikitakse maha.

ALLIKAS:

Saksan katoliset papit hyväksikäyttäneet tuhansia lapsia, määrät voivat olla suurempiakin

Saksan katoliset papit hyväksikäyttäneet tuhansia lapsia, määrät voivat olla suurempiakin