Saksa kirikuametnikke süüdistatakse varjupaigataotlejate ebaseaduslikus abistamises

0
107

Katoliku kiriku liikmete vastu algatatud kohtuprotsesside arv kasvab, kuna Saksamaa valitsus on võtnud kirikuvarjupaika taotlevate sisserändajate suhtes karmima hoiaku.

Saksa kirikud on mitu aastat vastu võtnud sadu varjupaigataotlejaid.

Hiljuti tunnistati Oberzelli kloostri frantsiskaani kloostri nunn süüdi kahe Nigeeria naise keelatud majutamises. Talle määrati mitusada eurot trahvi.

Nunn oli abistanud kahte Nigeeria naist, kes väitsid end põgenevat prostitutsiooni eest Itaaliast, kuhu nad olid ebaseaduslikult sisenenud. Kui Saksa ametnikud soovisid neid tagasi Itaaliasse saata, otsisid naised kirikus varjupaika ja neile ka anti varjupaika.

Kirikupaik tähendab ajutist kaitset, mille kihelkond pakub väljasaatmise ärahoidmiseks. Eesmärk on jätkata ebaseadusliku varjupaiga andmist või vaadata läbi üksiku varjupaigataotleja varjupaiga- või sisserändeprotseduur.

Suure sisserändajate sissevoolu ajal 2015. ja 2016. aastal lükati mitme varjupaigataotleja taotlus tagasi. Kirikud hoidsid 2018. aasta esimeses kvartalis 498 väljasaatmist ära, kuid 2019. aastal lükkasid võimud tagasi peaaegu kõik kiriku varjupaiga juhtumid.

Saksa prokuröride sõnul pole kirikul juriidilist ega muul viisil eristaatust. Politseil ja prokuratuuril peab olema võimalus ka kiriku ruumides inimeste sundviimine, kui neile on antud korraldus need inimesed riigist välja saata.

Nii on mitut preestrit aga ka nunna süüdistatud Saksamaa seaduste rikkumises.

Allikad: DW , Kansalainen

Kommenteeri

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.