Saksa kohtunik ähvardab Salvinit vabaühenduse aktivisti foto pilkamise eest

0
861

Saksa kohtunik nõuab, et Itaalia siseminister Matteo Salvini võtab oma twitteri kontolt foto maha, või seisab silmitsi suure trahviga. Salvini pilkas oma twitteri kontol ühte vabaühenduse aktivisti.

Itaalia ajalehe Il Giornale andmetel avaldas Salvini möödunud aastal Twitteris MTÜ “Mission Lifeline -le” kuuluva meretakso meeskonnaliikme Sören Moje foto. Salvini tegi seda pärast seda, kui kuritegelik inimkaubitsejatest rühmitus sõimas teda fašistiks.

Salvini säutsus: “See härrasmees on Saksa vabaühenduse laeva meeskonnaliige, kes sisserändajate mahalaadimist oodates kutsub mind “fašistiks”.

Pildi autoriks on aktivist-ajakirjanik Friedhold Ulonska kes avaldas selle Mission Lifeline veebilehel ja seejärel Salvini avaldas selle twitteris.

Saksa kohtunik nõuab, et Salvini võtaks pildi maha, öeldes, et Itaalia minister rikkus pildi omaniku autoriõigusi. Kujutise eemaldamisest keeldumisel võib Saksamaa kohtunik Salvinit trahvida kuni 250 000 euro suuruse trahviga või kuuekuulise vanglakaristusega.

Kaebuse esitanud Friedhold Ulonska ütles: “Matteo Salvini kasutab meie vastu vihaõhutamise vahendina merel asuvate päästemissioonide fotomaterjale, minu tehtud pilte.”

“Ta ei ole küsinud minult luba. Nagu kõik teisedki, peab ka Matteo Salvini seadusi austama. Kui ta seda ei tee, nagu käesoleval juhul, tahaksime talle meelde tuletada, et ka tema tegevusel on piirid,“ lisas Ulonska.

On üsna üllatav, et Ulonska räägib nüüd meile seadusest ja korrast, olles oma MTÜ-ga korduvalt seadusi rikkunud. Selle aasta alguses kutsus Mission Lifetime üles sõlmima abielu migrantidega, et nood saaksid Euroopasse tulla ja jääda.

Kuritegelik inimkaubitsejatest rühmitus kirjutas twitteris: “Sa pole veel abielus? Võib-olla te armute kellegisse, kellel ei ole õigust Euroopasse jääda. Võib juhtuda, eks? Olge avatud meelega!💖”

Saksamaa prokuratuur teatas 2017. aastal, et MTÜ Mission Lifeline on uurimise all, seoses inimkaubanduse äris osalemises.

Allikad: