Saksa poliitikud tahavad võtta migrandid sõjaväeteenistusse

0
896

Hullumeelsus või geniaalsus – pagulastele relvad kätte? Saksa poliitikud tahavad võtta migrandid sõjaväeteenistusse.

Varem on välja käidud idee võtta immigrante ka Saksa politseisse. Kristlik-Demokraatliku Liidu (CDU) poliitikud tahavad naasta kohustusliku sõjaväeteenistuse juurde. Samas on laual idee, et ka pagulased võiks ühe aasta teenida.

Merkeli partei peasekretär Annegret Kramp-Karrenbaueri arvates aitaks kohustuslik sõjaväeteenistus pagulastel ühiskonda integreeruda. Veelgi enam, see muudaks ka sakslaste suhtumist välismaalastesse. Kantsler Angela Merkel soovib kirjutada selle mõtte oma erakonna programmi.

Eksperdid ütlevad aga, et sellise poliitika mõjud võivad olla traagilised. Poola politoloog Jakub Seraczyn hindab ideed lausa hullumeelseks.

– Euroopa Liidu utoopiline migratsioonipoliitika on toonud kaasa palju negatiivseid sotsiaalseid tagajärgi. Neid negatiivseid mõjusid püütakse nüüd siluda uute hullumeelsete ideede abil. Üks selliseid hulle ideid, mida Saksa poliitikud pakkusid, on migrantide integreerimine sõjaväkke ja politseisse. See on klassikaline tulekahju kustutamine kallates sinna bensiini. Kogu see poliitilise korrektsuse kultus Euroliidus sulgeb paljude poliitikute suud ja ei võimalda tõsist arutelu. Esimene küsimus tekib tagajärgede kohta – ehk inimesed, kelle mineviku kohta me ei tea midagi ja kes tihti puutusid kokku nn. Islamiriigiga või olid nad terroristid, ning nüüd me anname neile relvad kätte – ütleb Jakub Seraczyn.

Saksa põhiseadus ei näe ette kohustuslikku sõjaväeteenistust. Kohustusliku sõjalise väljaõppe vastased viitavad kuludele. Iga aasta peaks koolitus hõlmama 700 000 inimest.

Viimane kohustuslik sõjaväkke kutsumine toimus Saksamaal 2011. aastal.

ALLIKAS: 

Niemcy: Politycy chcą przyjmować migrantów do wojska – RadioMaryja.pl

Niemieccy politycy chcą przyjmować migrantów do wojska. Wcześniej pojawił się już pomysł wcielania obcokrajowców także do niemieckiej policji. Politycy CDU chcą powrotu do obowiązkowej służby wojskowej. Przy okazji pojawił się pomysł, by także uchodźcy odbyli roczną służbę. W ocenie Annegret Kramp-Karrenbauer, sekretarz generalnej partii, służyłoby to ich integracji w społeczeństwie.