Saksa sõjavägi puhastab oma ridadest parempoolsete erakondade toetajaid

0
1655

Juba pikka aega on Saksa sõjavägi teinud oma ridades “puhastust”, et lahti saada neo-natside sümpaatiat pooldavatest sõduritest. Kuid mitmete tuntud Saksa uudisteagentuurid väidavad, et sõjavägi soovib lahti saada sõduritest, kes toetavad Parempoolset erakonda Alternatiiv Saksamaale (AfD), edastab Voice of Europe.

Uurimised on tõestanud, et Bundeswehr (Saksamaa Liitvabariigi relvajõud) on nüüd hakanud laiendama nende isikute ringi, kes „ei sobi relvajõududesse”, peamiselt „alternatiiv Saksamaale (AfD) ja Ungari peaministri Viktor Orbáni“ toetajad.

Saksa ajalehe Der Spiegeli sõnul oli umbes 64 erru saadetud  sõjaväelastest – massiimmigratsiooni vastase noorte liikumise liikmed.

Juba pikka aega on Saksa julgeolekuteenistused jälginud seda noorte liikumist, ning politsei reidid nende tegevuste tõttu on sagenenud. Austrias süüdistati ühte noorte organisatsiooni selles, et nad lõid  „maffia” organisatsiooni, kuid pärast 2018. aasta kohtuprotsessi  mõisteti nad kõikides süüdistustes õigeks. Endiselt on noorte liikumine aga Facebookis keelatud.

Bundeswehr on samuti öelnud, et ta vabastas veel 64 isikut, kes olid nn Reichsburgeri liikumise liikmed, liikumine, mis ei tunnusta praegust põhiseaduse õiguspärasust Saksamaal.

Paljud on võrdlenud Reichsburgeri liikumist sellega, mida Ameerika Ühendriigid „suveräänsete kodanike liikumisteks” osutavad. Liikumist on Saksamaa julgeolekujõudude poolt rünnatud mitmeid kordi. 2017. aasta jaanuaris arreteeriti kaks grupi liiget, kahtlustatavat, keda süüdistati vägivaldsete rünnakute kavandamisel politseiametnike, sisserändajate ja juutide vastu.

Saksamaal asuv luureagentuuri BfV teatas eelmisel aastal Reichsburgeri liikumise suurest kasvust. Liikumise arv oli kasvanud 10 000-lt 2016. aastal enam kui 16 500-ni 2017. aasta lõpuks.

Anonüümne allikas rääkis Der Spiegelile, et vähemalt „välisriigi parempoolsete” väljasaatmiste juhtumeid on olnud vähemalt 450.