Saksamaa: 40% sotsiaalhoolekande saajatest on välismaalased

0
720

Vähemalt 40% kõigist saksamaa sotsiaalhoolekande saajatest on välismaalased, kes maksavad Saksa maksumaksjatele iga kuu enam kui 4 miljardit eurot.

Vastavalt uutele avaldatud arvudele Saksamaa Liitvabariigi Tööhõiveameti poolt, saab kolm neljast tööealisest süürlasest, kes elavad Saksamaal, täielikult või osaliselt riigi sotsiaalabi, mille nimeks on Hartz IV, ehk töötushüvitist, kirjutab Die Welt.

Saksamaal on tänavune süürlaste ametlik töötuse määr 44,2%, mis on pisut vähem kui eelmisel 2018 aasta juuni seisuga võrreldes – siis oli 49,6%. Nagu aruandes märgitakse, pole see arv siiski tõepärane, kuna Süüria sisserändajaid, kes osalevad riigi rahastatavatel integratsioonikursustel või kutsealase keele kursustel, ei käsitleta töötuna, vaid pigem “alaealise tööjõuna”.

Kuigi neil kursustel osalejatele makstakse summa välja läbi Hartz IV süsteemi.

Raporti numbrid on veelgi segasemad, kuna Hartz IV arvud ei hõlma kõiki saabujaid. Hüvitist saavad läbi Hartz IV süsteemi ka need kes pole veel rahvusvahelist kaitset saanud, aga kellel käib parasjagu menetlus. Neid andmeid ei ole sinna lisatud.

Euroopa statistikaameti andmetel ootab ligi 900 000 nn varjupaigataotlejat kes ootavad Euroopa Liidus endiselt oma pagulasstaatuse menetlemist. Ligi 44% neist varjupaigataotlejatest, kes ootavad oma nõuete menetlemist, asuvad Saksamaal.

Ehk ligi 396 000 varjupaigataotlejat on hetkel Saksamaal, kes ootavad  oma nõuete menetlemist.

Pärast Alternatiivide Saksamaa (AfD) parlamendiliikme René Springeri teabenõudeid näitas föderaalne aruanne, et selle kuu seisuga oli peaaegu 63,6% kõigist Hartz IV saajatest Saksamaa kodanikud.

Hartz IV saaja saaja saab koos naise ja ühe lapsega iga kuu sularahas umbes 1500 eurot. Kokku on Hartz IV saavate inimeste arv 6,73 miljonit inimest. Kui 40% nendest saajatest on välismaalased, tähendab see, et Hartz IV hüvitisi taotleb praegu 2 692 000 välismaalast.

Seega kulutavad Saksamaa maksumaksjad iga kuu üle 4 miljardi euro, et sööta, anda peavarju, harida ja pakkuda tervishoiuteenuseid välismaalastele, kellest riigile pole mingit kasu.

Allikas: Voice of Europe

Loe toetuste määrade kohta lisaks: