Saksamaa föderaalkohus otsustas: lesbiabielupaari puhul on vaid üks lapsevanem

0
1602

Saksamaa föderaalkohus otsustas, et lesbiabielu puhul on vaid üks lapsevanem – see kes sünnitas lapse, kirjutab Saksamaa konservatiivne ajaleht.

Kohus leidis, et lapsevanemaks saadakse abielu tõttu vaid heteropaari puhul, aga mitte homopaari puhul. Seega saab lesbiabielu puhul lapse emana kirja vaid see kes sünnitas.

Konkreetsel juhul oli Saksa linnas asuv lesbi-paar, kes oli oma tsiviilpartnerluse 2017. aasta oktoobris ümber registreerinud abieluks. Kunstliku viljastamise abil sünnitas üks naist 2017. aasta novembris lapse. Sünniregistrisse registreeriti ainult ema.

Naise partner vaidlustas selle kohtus. Ringkonnakohus andis naisele käesoleva aasta veebruaris õiguse registreerida end lapsevanemana.

kõrgem piirkondlik kohus aga muutis aprillis veidi otsust. Saksamaa föderaalkohus järgisid nüüd viimase kohtu otsust, ning jõudsid omakorda otsusele.

Otsuses on otsene viide punktile 1592 tsiviilseadustikus (BGB), mis sätestab: “lapse isaks on mees, kes on abielus lapse emaga.” Sinna põhiseadusliku punkti ei asetata lesbisid, sest seadus viitab selgelt isadusele.

Bundesgerichtshof erteilt doppelter Mutterschaft Absage

Die lesbische Ehefrau einer Mutter wird nicht automatisch bei der Geburt des Kindes als Elternteil anerkannt.